Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Výtržnosti, rabování a mrtvoly v ulicích. Francie slaví fotbalové zlato

Francie ve finále MS ve fotbale porazila Chorvatsko 4:2 a začalo se mohutně slavit. Na některých místech Francie ale oslovy přerostly ve výtržnosti a rabování. Dva lidé během oslav zemřeli.

Vítězství ve finále MS odstartovalo erupci nadšení. Na některých místech Francie ale mohutné oslavy přerostly v rabování a výtržnosti.

V ulicích Paříže bylo nasazeno 100 tisíc policistů a více než 40 tisíc hasičů. Na jihu země v městě Annecy zemřel padesátiletý muž, který si zlomil páteř, když spadl do kanálu. Další mrtvý je z městečka Saint-Felix. Jedná se o muže, který slavil za volantem a své auto poslal do stromu.

Výtržnosti se odehrály také v městě Rouen. Tam byli napadeni novináři, kteří natáčeli rabování. Napadeni byli, když odmítli vymazat to, co v ulicích natočili.

Policie uvedla, že bylo poškozeno 845 vozů. K rabování došlo také na Champs-Elysées. Tam skupina maskovaných osob napadla pracovníky jednoho obchodu a došlo také k masivnímu rabování.

K extrémnímu chování došlo také v Lyonu. Tam skupina fanoušků napadla policisty. Asi 100 lidí se zmocnilo policejního vozu a otočili ho na střechu.

„Oslavy jsou bohužel zničeny kvůli hrstce vandalů,“ komentoval situaci ve Francii starosta Paříže Jeanne d'Hauteserre.

Související články

Další články