Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Vytáhněte gumáky a pláštěnky: Po propršeném příštím týdnu přijdou mrazíky a pokles teplot

Zdroj: Pixabay
předpověď počasí
Léto je už za námi a v současné době si lidé užívají krásného podzimu s příjemnými teplotami. Těch bychom si měli užít ještě zhruba dva týdny. Poté by měly dorazit první mrazíky. Na konci listopadu bychom se měli připravit na častější mrazíky a vy vyšších polohách na první sněhové srážky.

V pondělí přejde přes naše území k východu teplá fronta, v úterý začne přes naše území od západu pozvolna postupovat zvlněná studená fronta. "Teplotní trend z posledních dvou říjnových týdnů, kdy se průměrné týdenní teploty pohybovaly na rozhraní normálních a nadnormálních hodnot, bude pokračovat i během listopadu," říkají odborníci z ČHMÚ.

V pondělí očekávejme převážně zataženo, místy občasný déšť nebo mrholení. Během dne od západu ustávání srážek a k večeru i ubývání oblačnosti. Večer místy mlhy. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C.

V úterý bude oblačno až zataženo, postupně od západu na většině území občasný déšť nebo přeháňky, na Moravě a ve Slezsku srážky později odpoledne a večer. Zpočátku místy polojasno a místy mlhy. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C, na Moravě a ve Slezsku 14 až 18 °C.

Středeční den se ponese v pochmurném duchu. Zataženo až oblačno, na většině území občasný déšť nebo přeháňky. Během dne od severozápadu postupně ustávání srážek a v severozápadní

polovině území i ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, na západě kolem 5 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C.

Ve čtvrtek a pátek očekávejme mlhy, skoro jasno až polojasno, zpočátku v jihovýchodní polovině území oblačno až zataženo a ojediněle déšť. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C, v severozápadní polovině území +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C.

Na konci listopadu bychom se mohli dočkat sněhu

"Během listopadových čtyř týdnů se už očekávají srážky odpovídající průměrným hodnotám pro tuto roční dobu bez výrazných kolísání mezi jednotlivými týdny. Vzhledem ke klesajícím teplotám je pravděpodobné, že se v závěru listopadu už vyskytnou sněhové srážky nejen na našich horách ale i níže," předpovídají meteorologové z ČHMÚ.

Související články

Další články