Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Vystrčil: Zeman není v dobrých rukou, chceme vyjádření nemocnice

Miloš Vystrčil.
Zdroj: profimedia
zdraví prezidenta

Kancelář prezidenta republiky dosud neodpověděla předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi (ODS) na pondělní dotaz, jaká je prognóza zdravotního stavu Miloše Zemana a zda je schopen zastávat svůj úřad. Vystrčil se proto obrátil se stejnou žádostí na Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN), kde se Zeman léčí.


Předseda Senátu Miloš Vystrčil uvedl, že Kancelář prezidenta republiky mu dosud neodpověděla na pondělní dotaz, jaká je prognóza zdravotního stavu Miloše Zemana a zda je schopen zastávat svůj úřad. Vystrčil to dnes řekl novinářům s tím, že se nyní se stejnou žádostí obrátí na Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN), kde se Zeman léčí, a na jeho ošetřujícího lékaře a současně ředitele ÚVN Miroslava Zavorala. Na adresu Zemanových spolupracovníků prohlásil, že prezident není v dobrých rukou a pracovníci kanceláře podle něj činí kroky, s nimiž by Zeman ne vždy souhlasil.

Informace o stavu hlavy státu jsou důležité pro případné jednání o přenesení prezidentských pravomocí na další ústavní činitele po dobu Zemanovy indispozice. Ta je reálnou možností, pokud se informovanost nezmění, až po 8. listopadu, kdy se sejde Sněmovna v povolebním složení, uvedl předseda Senátu.

Vystrčil si myslí, že Zeman s ohledem na vyjádření představitelů prezidentské kanceláře, která nepůsobí důvěryhodně, "není v dobrých rukou", pokud jde o jeho spolupracovníky. "Je na místě, aby Kancelář prezidenta republiky skončila se svou prapodivnou stínohrou a podala jasné informace," dodal i místopředseda Senátu Jiří Růžička z klubu Starostů.

Související články

Další články