Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Výstraha pro Moravu: Na východ republiky se opět ženou vydatné lijáky

Zdroj: pixabay
výstraha

V platnosti je nová výstraha. Český hydrometeorologický úřad (ČHMÚ) varuje před vydatnými dešti a bouřkami, které ve čtvrtek a pátek zasáhnou převážně východní oblasti republiky. 

ČHMÚ vydal výstrahu pro období od čtvrtečních 03.00 hodin ráno do pátečních 09.00 hodin ráno. „Očekáváme vydatný déšť s úhrny nad 50 mm/24h. Během čtvrtka začnou postupně stoupat hladiny vodních toků odvodňující zejména Jeseníky, Beskydy a Bílé Karpaty. Stoupat mohou začít i další menší vodní toky na východě území,” stojí v upozornění.

Déšť se vrací na Moravu

Výstraha před vydatným deštěm platí pro Jihomoravský kraj (Hodonín, Kyjov, Veselí nad Moravou), Olomoucký kraj (Hranice, Jeseník, Šternberk, Šumperk, Zábřeh), Zlínský kraj a Moravskoslezský kraj. Nejvyšší denní teploty budou 19 až 22 stupňů Celsia. V pátek mohou teploty stoupnout na 24 stupňů.

Doporučení ke zmírnění následků jevu: Možnost zvýšeného odtoku vody z krajiny a průtoku vody přes komunikace. Snížená viditelnost a riziko aquaplaningu. Za deště je třeba snížit rychlost jízdy autem a jet velmi opatrně. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst.

Více o počasí ➔

Související články

Další články