Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině Jaromír Soukup

Výstraha pro Česko: Lijáky a bouřky hrozí, že stoupnou hladiny řek

Bouře Medicane se blíží. Ilustrační foto.
Zdroj: Unsplash.com
+ Další fotografie
počasí
Meteorologové vydali v sobotu dopoledne výstrahu před bouřemi, které začnou už v sobotu odpoledne. Víkend tak celý pravděpodobně proprší a na některých místech dokonce hrozí, že stoupnou hladiny řek.

Velmi pravděpodobně se bouřky objeví na východě Česka, přesněji v Jihočeském, Královéhradeckém, Pardubickém, Jihomoravském a Olomouckém kraji a na Vysočině. Český hydrometeorologický ústav zároveň varuje před stoupajícími hladinami řek, což platí hlavně pro část Olomouckého a Pardubického kraje.

V neděli dopoledne bude klid

Výstraha před bouřkami platí od sobotní druhé hodiny odpoledne až do nedělních sedmi hodin ráno. Prudký a vydatný déšť z bouřky může zapříčinit, že budou vyplaveny podchody nebo sklepy. Sychravé a bouřlivé počasí Česko neopustí ani druhý den.

Od nedělní sedmé hodiny ranní by měl být podle meteorologů zhruba do poledne klid. Pak až do pondělní půlnoci platí další výstraha pro Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj. Výlet tak raději odložte na příští víkend a přečtěte si například knihu, kterou už máte od Vánoc rozečtenou. Sychravé počasí je také ideální pro to, abyste si mohli zahrát nějaké deskové hry s dětmi.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy