Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Výstraha pro Česko: Lijáky a bouřky hrozí, že stoupnou hladiny řek

Zdroj: Unsplash.com
+ Další fotografie
počasí
Meteorologové vydali v sobotu dopoledne výstrahu před bouřemi, které začnou už v sobotu odpoledne. Víkend tak celý pravděpodobně proprší a na některých místech dokonce hrozí, že stoupnou hladiny řek.

Velmi pravděpodobně se bouřky objeví na východě Česka, přesněji v Jihočeském, Královéhradeckém, Pardubickém, Jihomoravském a Olomouckém kraji a na Vysočině. Český hydrometeorologický ústav zároveň varuje před stoupajícími hladinami řek, což platí hlavně pro část Olomouckého a Pardubického kraje.

V neděli dopoledne bude klid

Výstraha před bouřkami platí od sobotní druhé hodiny odpoledne až do nedělních sedmi hodin ráno. Prudký a vydatný déšť z bouřky může zapříčinit, že budou vyplaveny podchody nebo sklepy. Sychravé a bouřlivé počasí Česko neopustí ani druhý den.

Od nedělní sedmé hodiny ranní by měl být podle meteorologů zhruba do poledne klid. Pak až do pondělní půlnoci platí další výstraha pro Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj. Výlet tak raději odložte na příští víkend a přečtěte si například knihu, kterou už máte od Vánoc rozečtenou. Sychravé počasí je také ideální pro to, abyste si mohli zahrát nějaké deskové hry s dětmi.

Související články

Další články