Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020 koronavirus

Nejnovější kauzy

VÝSTRAHA pro Čechy: Brzy nás zasáhne orkán. Silou strhne střechu i jedoucí auto

Česko zasáhne silný vítr. Ilustrační foto.
Zdroj: Unsplash.com
Počasí jako na houpačce není jen posledních pár týdnů, ale měsíců. Nejdříve to vypadá, že léto nikdy neskončí, následně ale teploty prudce spadnou. Překvapení v podobě silného větru nás čeká v neděli. Česko totiž zasáhne vítr, který se na některých místech může proměnit až v orkán.

Podle Českého hydrometeorolo­gického ústavu nás v neděli čeká silný vítr. Hrozí od 18:00 do pondělních 06:00 v celé České republice. V nárazech může dosahovat až 90 kilometrů za hodinu, což je rychlost vichřice. Na horách může dosáhnout rychlosti až 126 kilometrů za hodinu, což je rychlost orkánu. Slabší vítr bude foukat až do pondělí do 18:00 v celém Česku kromě Jihočeského a Plzeňského kraje. Rychlost v nárazech může být až 72 kilometrů za hodinu.

ČHMÚ lidem nedoporučuje zdržovat se příliš dlouho venku. Kvůli síle větru hrozí spadnutí stromů, elektrických vedení i krytin ze střech. Síla větru na některých místech může strhnout jedoucí i stojící auto. Lidí by si měli zajistit dveře i okna, upevnit volné předměty i nábytek na zahradě.

Související články

Další články