Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Výstraha pro 5 krajů: Žene se pořádný vichr, malé pejsky venčete na vodítku

Výstraha: Na Česko se blíží silný vítr
Zdroj: Profimedia
Počasí

Držte si klobouky, na Česko se blíží pořádný vichr. Český hydrometeorologický ústav vyhlásil výstrahu. 29. října území naší republiky zasáhne silný jihovýchodní vítr s nárazy kolem 70 km/h. Doporučujeme, abyste si dávali pozor jak při řízení, tak i při pohybu venku.

Na Česko se blíží silný vítr

Od 29. října od devíti ráno až do do 30. října do půlnoci se nad Českou republikou přežene silný vítr. Dosáhne v nárazech rychlosti až kolem 70 km/h.

Silný jihovýchodní vítr možná poškodí stromy a lesní porosty, hrozí i možné menší škody na budovách. Dále hrozí nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, možné jsou také komplikace v dopravě.

Doporučujeme, abyste si zajistili okna, dveře, odstranili nebo upevnili volně uložené předměty, zabezpečili skleníky apod. Dbejte také na zvýšenou opatrnost při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezte túry a nevydávejte se zejména do hřebenových partií, ať se vám nestane nic zlého. Při venčení mějte pejsky, zejména ty menšího vzrůstu, pro jistotu na vodítku.

Výstraha platí pro tyto kraje a regiony: Liberecký kraj (Frýdlant), Pardubický kraj (Hlinsko, Polička), Kraj Vysočina (Chotěboř, Nové Město na Moravě, Žďár nad Sázavou), Olomoucký kraj (Jeseník), Moravskoslezský kraj (Bruntál, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Krnov).

Související články

Další články