Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Výstraha před silnými bouřkami: Hrozí nebezpečí úrazu, pozor by si měli dávat řidiči

Výstraha před silnými bouřkami: Hrozí nebezpečí úrazu, pozor by si měli dávat řidiči
Zdroj: HZS Pardubického kraje
+ Další fotografie
bouřky
Tropické teploty a slunce na obloze jako lusknutím prstu zmizely. Letní počasí vystřídala zatažená obloha a přívalové deště. Český hydrometeorologický ústav vydal v sobotu v platnost další výstrahu před nebezpečnými bouřkami. Plánované výlety tak raději odložte.

Výstraha před bouřkami je platná od sobotního poledne do desíti hodin. Ojedinělý výskyt silných bouřek mohou doprovázet přívalové srážky s úhrny kolem 40 milimetrů. Zasáhnout mohou i kroupy.

"Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů a podobně," upozornil Český hydrometeorologický ústav. Během dne se dostaví i nárazy větru, které mohou lámat větve stromů. Velké nebezpečí představují také kroupy a blesky.

Meteorologové proto varují před zásahy bleskem nebo padajícími a poletujícími předměty v důsledku silného větru. Pozor by na sebe měli dávat i řidiči aut a během řízení v bouřce snížit rychlost a jet opatrně.

Vývoj a postup bouřek mohou lidé sledovat na výstupech z meteorologických radarů na internetu ČHMÚ. Výstraha je platná pro kraje Hlavní město Praha, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj (Hranice, Konice, Lipník nad Bečvou, Litovel, Mohelnice, Olomouc, Prostějov, Přerov, Šternberk, Uničov, Zábřeh) a Zlínský kraj.

Související články

Další články