Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Výstraha: Na zpustošenou Moravu se žene vichr, pozor na padající větve

Zdroj: profimedia.cz
Předpověď počasí

Český hydrometeorologický ústav vydal v pondělí výstrahu. Ta by měla platit celé úterý 5. října až do středeční půlnoci. Na východě republiky bude foukat velmi silný vítr, který může v nárazech dosahovat rychlosti až 65 kilometrů za hodinu. 

Je v platnosti nová výstraha. Český hydrometeorologický ústav varuje, že od úterních pěti hodin ráno až do středeční půlnoci bude foukat silný vítr, který může mít v nárazech rychlost až 65 km/h. Meteorologové doporučují, že by se lidé měli vyhýbat pobytu venku, protože hrozí, že budou padat větve stromů. Lidé by kromě toho měli zajistit okna, dveře a upevnit volně stojící předměty. 

Výstraha platí konkrétně pro kraje: Královéhradecký kraj (Broumov, Dobruška, Kostelec nad Orlicí, Náchod, Nové Město nad Metují, Rychnov nad Kněžnou), Pardubický kraj (Česká Třebová, Hlinsko, Chrudim, Králíky, Lanškroun, Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Žamberk), Kraj Vysočina (Bystřice nad Pernštejnem, Havlíčkův Brod, Chotěboř, Jihlava, Moravské Budějovice, Náměšť nad Oslavou, Nové Město na Moravě, Telč, Třebíč, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou), Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj a Moravskoslezský kraj.

Silné tornádo na Moravě

Obyvatelé jižní Moravy si přitom na konci června prošli hotovým peklem. Ve čtvrek 24. června se objevilo tornádo, které zdemolovalo sedm obcí, z nichž nejvíce postižené byly Moravská Nová Ves, Mikulčice, Hrušky či Lužice. Tornádo mělo sílu F4 na Fujitově stupnici, což je druhá nejsilnější úroveň síly tornáda. 

Související články

Další články