Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Výstraha: Na Česko se žene vlna silných bouřek a tropických veder, udeří už o víkendu

Bouřky nás budou provázet až do neděle.
Zdroj: profimedia
počasí

Podle předběžné výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu hrozí o víkendu na území Česka nebezpečí silných bouřek. V sobotu se mohou teploty vyšplhat až na tropických 31°C.

Podle upravené výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMU) se o víkendu očekává ojedinělý výskyt silných bouřek, které by měly zasáhnout celou Českou republiku; původně platila pouze pro Čechy a západ Moravy. Bouřky by měly přicházet v neděli po poledni a ustat by měly o půlnoci.

Výstraha platí pro kraje: Hlavní město Praha, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj

V sobotu mohou teploty vyšplhat až na 31°C, na východě by měly tropy vydržet až do něděle. Od úterý čekají Česko opět občasné bouřky a přeháňky.

PŘEDPOVĚĎ

pátek: 
Polojasno až oblačno, k ránu a večer místy jasno. Během dne ojediněle přeháňky, zejména na horách na severu a severovýchodě. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C, v 1000 m na horách kolem 17 °C, na Šumavě až 20 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s. 

sobota: Jasno až polojasno, později od jihozápadu přibývání oblačnosti, večer a v noci na západě a jihozápadě ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C. Slabý proměnlivý, přes den mírný východní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s. 

neděle: Polojasno až oblačno, přechodně až zataženo a místy občasný déšť nebo přeháňky, zejména odpoledne a večer bouřky, ojediněle i silné. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C, na západě kolem 25 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na západní a v bouřkách přechodně zesílí.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy