Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

VÝSTRAHA METEOROLOGŮ: V Česku to bude pořádně klouzat. Potrápí nás ledovka a sníh!

Česko potrápí ledovka.
Zdroj: profimedia.cz
Českou republiku během dnešního dne pokryje ledovka a na silnicích to bude pořádně klouzat. Český hydrometeorologický ústav vyhlásil až do odvolání výstrahu. Mrznoucí déšť bude padat až do úterý.

Meteorologové varují před ledovkou, která pokryje většinu Česka. Výstraha platí od pondělí 15 hodin až do odvolání na celém území Čech. Lidé na Moravě se obávat nemusí, ledovka tam nehrozí. Od západu do Česka dorazí sněžení a mrznoucí déšť. Teploty klesnou k minus 4 stupňům, vyšplhat se můžou ale až na plus 2 stupně. V týdnu už nás sice nebudou trápit teploty kolem minus 15 stupňů, pod nulu ale ještě klesnou.

V pondělí bude zataženo až oblačno, místy až polojasno. Očekávat můžeme slabé sněžení a mrznoucí mlhy. V Čechách bude od západu během dne sněžit a bude se tvořit ledovka. Během dne se teploty budou pohybovat mezi minus 1 a minus 5 stupni. Takže se relativně oteplí. Dávejte si ale pozor na silnicích, bude to pořádně klouzat.

V úterý bude zataženo až oblačno. V celém Česku by mělo sněžit, v Čechách nás potrápí dokonce mrznoucí déšť a bude se tvořit ledovka. Během odpoledne by ale měly srážky ubývat. Teploty už ale nebudou klesat hluboko pod nulu. V noci teploty klesnou k minus 4 stupňům, na východě k minus 7. Přes den vyšplhají až na plus 4 stupně. Pokud se chystáte na cesty, buďte opatrní.

Ve středu bude zataženo až oblačno, může i slabě sněžit a opět nás potrápí mrznoucí mlhy. V noci teploty klesnou k minus 7 stupňům, při zmenšené oblačnosti až k minus 10. Během dne se ale oteplí a teploty vyšplhají až na 2 stupně.

Ve čtvrtek bude zataženo a bude sněžit. Na horách bude polojasno. V noci se teploty budou pohybovat mezi minus 2 a minus 6 stupni, při zmenšené oblačnosti teploty klesnou až k minus 8 stupňům. Během dne se teploty budou pohybovat mezi minus 2 a plus 2 stupni.

V pátek bude zataženo a občas zasněží. Na horách by mělo být polojasno. Noční teploty se budou pohybovat mezi minus 2 a minus 6 stupni, ojediněle můžou klesnout až na minus 8 stupňů. během dne se budou pohybovat mezi minus 2 a plus 2 stupni.

Související články

Další články