Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Výstraha meteorologů: Po bouřkách hrozí lokální povodně

Meteorologové ČHMÚ vydali výstrahu před silnými bouřkami, která platí od pondělního večera. Týká se zejména východních Čech, Moravy a Slezska... Silné bouřky, které mohou být doprovázeny kroupami, mohou způsobit lokální povodně. Lidé by se měli mít na pozoru, hrozí zatopení sklepů a další problémy.

Výstraha před silnými bouřkami platí od pondělních 18 hodin. A to zejména pro Královéhradecký, Pardubický, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský, Moravskoslezský kraj a Vysočinu. Výstraha je platná až do úterní jedné hodiny ráno, uvedl portál TN.cz.

„Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek doprovázených přívalovými srážkami kolem 35 milimetrů, nárazy větru do 25 metrů za vteřinu (do 90 km/h) a kroupami. V kombinaci s vydatnějším deštěm se suma srážek může v tomto období ojediněle pohybovat od 20 do 60 milimetrů. Při přechodu fronty krátkodobě výrazně zesílí vítr,“ předpovídají meteorologové na svém portálu s tím, že silné srážky mohou způsobit rozvodnění toků a zatopení níže položených míst.

„Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty,“ varuje web ČHMÚ.

Mohlo by vás zajímat

Další články