Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Výstraha meteorologů: Na silnici leda na bruslích, Česko se mění v obří kluziště

Zdroj: Profimedia
Výstraha
Středeční ráno je lepší strávit doma. Alespoň to doporučuje hydrometeorologický ústav, který vydal novou výstrahu. Od středeční půlnoci až do oběda hrozí v osmi krajích republiky silná ledovka.

Meteorologové vydali výstrahu před silnou ledovkou. „Vytvoří se zejména ráno při mrznoucím dešti,” uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v nejnovější zprávě. Výstraha platí zejména pro Vysočinu, Středočeský, Ústecký, Královéhradecký, Pardubický, Jihomoravský a Zlínský kraj.

ČHMÚ vydal sérii opatření, jak se ledovce vyhnout. „Doporučuje se omezit vycházení ven a jízdy autem jen na nezbytné případy,“ napsal na svých stránkách chmi.cz. Zároveň je podle něj důležité v případě jízdy sledovat dopravní zpravodajství a jezdit mimořádně opatrně. Ve výše zmiňovaných krajích by měli řidiči také počítat s výrazným prodloužením doby jízdy.

Ranní teploty mohou klesnout až na mrazivých -14 °C. Během dne se sice trochu oteplí, ale čísla zůstanou na většině území pod bodem mrazu. Jen na jihozápadě Čech bude počasí optimističtější a obyvatelé se budou moci radovat až z 2 °C.

Mrazy sice v Česku přetrvávají nezvykle dlouho, ale podle meteoroložky Dagmar Honsové se brzy dočkáme přívětivějšího počasí. „Postupně se začne oteplovat a výrazný teplotní skok směrem nahoru nás čeká na konci týdne - v neděli budou nejvyšší odpolední teploty kulminovat na hodnotách i přes 10 °C,“ sdělila pro eXtra.cz meteoroložka Honsová, ale zároveň dodala, že předjaří, které bude další týden na českém území, opět na konci února vystřídá zima.

Související články

Další články