Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Výstraha meteorologů: Na Česko se valí úděsné vedro a silné bouřky s kroupami

Výstraha meteorologů: Na Česko se valí úděsné vedro a silné bouřky s kroupami
Zdroj: Profimedia.cz, eXtra.cz
Varování
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek varoval, že Česko zasáhnou silné bouřky a zároveň vysoké teploty. S vysokými teplotami musíme počítat v pátek na většině území republiky, kdy se odpolední maxima dostanou až ke 33 stupňům.

Meteorologové ve čtvrtek vydali v platnost hned dvě výstrahy. V pátek si musíme dávat pozor na vysoké teploty. Výstraha je platná od páteční 12 hodiny až do 18 hodiny odpolední. Na pozoru by se měli mít především lidé z Prahy, Středočeského, Jihočeského a Jihomoravského kraje.

Teploty mohou během odpoledne překročit 31 stupňů Celsia. Vyvarujte se proto vysoké zátěže organismu a pijte dostatek vody. "Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách. Nenechávat děti ani zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných automobilech," upozorňují meteorologové.

V pátek zároveň vstupuje v platnost další výstraha. Tentokrát meteorologové varují před silnými bouřkami doprovázenými zejména silnými nárazy větru (kolem 70 km/h) a kroupami. Bouřky mohou Česko zasáhnout v pátek od 15 hodin, přičemž výstraha platí až do půlnoci.

Výstraha před silnými bouřkami platí pro Prahu, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj a Kraj Vysočina.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy