Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Výstraha meteorologů: Na Česko se řítí silné bouřky, k bleskům se přidá krupobití

Výstraha meteorologů: Na Česko se řítí silné bouřky, k bleskům se přidá krupobití
Zdroj: Pixabay
Výstraha

Na Česko se ženou silné bouřky. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) dnes zasáhnou sedm krajů velmi vydatné srážky. Výstraha potrvá od pravého poledne do devíti hodin večer.

Výstraha meteorologů před silnými bouřkami se týká hlavního města Prahy, Středočeského, Jihočeského, Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého a Libereckého kraje. V těchto oblastech tak dnes mohou lidé očekávat vydatné přívaly deště.

"Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů," upozorňují meteorologové.

Řidiči by měli být opatrní

ČHMÚ zároveň varuje před kroupami a blesky. "Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a riziko úrazu po střetu s padajícími a poletujícími předměty," doporučují meteorologové.

Na pozoru by měli být také řidiči. Při řízení vozidla v bouřce by měli snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Kvůli velkým srážkám totiž hrozí takzvaný aquaplaning, tedy ztráta přilnavosti pneumatik k vozovce.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy