Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Výstraha meteorologů: Jaro se nekoná, má napadnout až 25 centimetrů sněhu

(Ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia
výstraha
Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu platí od 13. do 14. dubna pro Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj. V úterý očekáváme sněžení na východě území od cca 450 metrů nad mořem, napadnout může až 15 centimetrů sněhu, v Beskydech pak 25 centimetrů.

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před výskytem sněhové pokrývky.

V úterý 13. dubna očekáváme sněžení na východě území. Nová sněhová pokrývka se objeví v polohách nad 400 metrů nad mořem, napadnout může až 15 centimetrů sněhu. Výstraha platí pro Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj. V Beskydech se očekává i 25 centimetrů nové sněhové pokrývky.

Doporučení k výstraze

Doporučení ke zmírnění následků jevu: Očekávají se komplikace při chůzi, v dopravě, zásobování. V případě mokrého sněhu dochází ke škodám na stromech a lesním porostu, drátech elektrických vedení a k výpadkům v energetice.

Při cestování se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Nezapomenout na zimní výbavu, při cestách do hor i sněhové řetězy, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku. Na horách dodržovat pokyny Horské služby.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy