Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Výstraha meteorologů: Do Česka se ženou silné bouřky, přívalový déšť a krupobití

Zdroj: archiv
POČASÍ
Meteorologové varují, že do Česka znovu vtrhnou silné bouřky. Budou doprovázeny silným deštěm a místy se mohou objevit i kroupy... Stane se tak v úterý odpoledne v Čechách a poté se budou přesouvat dále na východ.

Varování před vydatným deštěm platí od úterních 15 hodin do středeční 3. hodiny ráno pro Prahu, část Středočeského, Jihočeského a Plzeňského kraje a také Vysočiny, informuje portál Českého hydrometeorolo­gického ústavu (ČHMÚ). Od úterního odpoledne do středečního rána může místy napršet 10 až 30 milimetrů.

Výstraha od 18 hodin platí pro zbytek Středočeského kraje a pro část libereckého, královéhradeckého, pardubického, olomouckého a moravskoslezského regionu, kdy se déšť bude přesouvat na východ. Bouřky Česko zasáhnou okolo 17. hodiny. ČHMÚ před nimi varuje zejména Jihomoravský kraj (Blansko, Brno, Břeclav, Bučovice, Hodonín, Hustopeče, Ivančice, Kuřim, Kyjov, Mikulov, Moravský Krumlov, Pohořelice, Rosice, Slavkov u Brna, Šlapanice, Veselí nad Moravou, Vyškov, Znojmo, Židlochovice), Olomoucký kraj (Hranice, Konice, Lipník nad Bečvou, Litovel, Mohelnice, Olomouc, Prostějov, Přerov, Šternberk, Uničov), Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj (Bílovec, Bohumín, Český Těšín, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Havířov, Hlučín, Jablunkov, Karviná, Kopřivnice, Kravaře, Nový Jičín, Odry, Opava, Orlová, Ostrava, Třinec a Vítkov)

Doporučení ke zmírnění následků jevu

Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Blesk se stal nedávno osudným mamince na Děčínsku, která se se svými třemi dětmi schovala pod strom. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů na internetu ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci mobilního telefonu.

Související články

Další články