Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Výstraha meteorologů: Do Česka se přiženou silné bouřky, pozor na blesky a kroupy

Zdroj: archiv
počasí
I přesto, že o víkendu k nám opět zavítají tropy, nebude to jen tak. S tropickým počasím se v Česku vyskytnou i bouřky. Český hydrometeorologický ústav vydal v platnost výstrahu před silnými bouřkami.

O víkendu se má oteplit, avšak s oteplením přichází i výstraha před silnými bouřkami. Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před výskytem silných bouřek. Výstraha platí od soboty 24. srpna až do úterý 27. srpna. Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky.

Varovaní meteorologů platí především pro kraj Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Pardubický, Zlínský, Moravskoslezský, Olomoucký a Vysočinu. Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek s přívalovými srážkami s předpokládanými úhrny kolem 40 mm. V sobotu 24. srpna se předpokládá jejich výskyt jen velmi lokální a výjimečný. O něco více se očekává výskyt silných bouřek zejména v neděli 25. srpna odpoledne i večer a pak ještě během pondělí 26. srpna.

V sobotu se dle ČHMÚ mají bouřky týkat konkrétně těchto lokalit: Středočeský kraj (Benešov, Čáslav, Dobříš, Kutná Hora, Příbram, Sedlčany, Vlašim, Votice), Jihočeský kraj, Plzeňský kraj (Blovice, Domažlice, Horažďovice, Horšovský Týn, Klatovy, Nepomuk, Přeštice, Sušice), Pardubický kraj (Hlinsko, Chrudim, Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy), Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj (Hranice, Konice, Lipník nad Bečvou, Litovel, Olomouc, Prostějov, Přerov), Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj (Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Jablunkov, Kopřivnice, Nový Jičín, Třinec)

V neděli potom ČHMÚ jmenuje Hlavní město Praha, Středočeský kraj (Beroun, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Černošice, Český Brod, Hořovice, Kladno, Kolín, Kralupy nad Vltavou, Lysá nad Labem, Mělník, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Neratovice, Nymburk, Poděbrady, Rakovník, Říčany, Slaný), Plzeňský kraj (Kralovice, Nýřany, Plzeň, Rokycany, Stod, Stříbro, Tachov), Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj (Česká Třebová, Holice, Králíky, Lanškroun, Pardubice, Přelouč, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Žamberk), Olomoucký kraj (Jeseník, Mohelnice, Šternberk, Šumperk, Uničov, Zábřeh), Moravskoslezský kraj (Bílovec, Bohumín, Bruntál, Český Těšín, Havířov, Hlučín, Karviná, Kravaře, Krnov, Odry, Opava, Orlová, Ostrava, Rýmařov, Vítkov)

Související články

Další články