Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

VÝSTRAHA METEOROLOGŮ: Dnes budou extrémní tropy, pak přijdou bouřky a krupobití. Kdy dorazí k vám?

VÝSTRAHA METEOROLOGŮ: Dnes budou extrémní tropy, pak přijdou bouřky a krupobití. Kdy dorazí k vám?
Zdroj: profimedia.cz
Dnes si užijeme ještě léto se vším všudy, ale na konci dne už nás čekají bouřky a krupobití. Teploty se výrazně změní a počasí nebude ani na chvíli připomínat červenec.

Dnes nás čekají ještě extrémní nebezpečné tropy. Teploty vyšplhají až na 35 stupňů. Nebude to ale dlouho trvat a výrazně se ochladí. Na konci dne by měly přijít silné bouřky s krupobitím.

V nižších a středních polohách se budou dnes teploty pohybovat kolem 31 stupňů V Jihomoravském kraji vyšplhají až na 35 stupňů. Můžete si tak užít poslední hodiny u vody, protože během týdne se jen tak na koupaliště nebo k rybníku nevydáme.

Dnešní večer nám naruší přívalové deště, nárazový vítr a kroupy. Výstraha před bouřkami platí od 15. hodiny pro Středočeský, Plzeňský, Jihočeský, Pardubický, Královéhradecký, Liberecký, Ústecký kraj, Prahu a Vysočinu. Od 20. hodiny pak pro Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj.

Ochladí se opravdu výrazně, teploty klesnou až na 20 stupňů! Takže nás léto na chvíli opustí. V úterý teploty ještě vyšplhají na 23 stupňů, na Moravě až na 27 stupňů Na většině území bude pršet a očekáváme vydatné bouřky.

Ve středu už bude větší zima, teploty dosáhnou jen na 21 stupňů, bude zataženo až oblačno a bude pršet. Den bude připomínat spíše ten podzimní. Stejné počasí nás čeká i ve čtvrtek, kdy bude také maximálně 21 stupňů, na západě můžou teploty klesnout až na 19 stupňů.

V pátek bude snad nejchladněji z celého týdne. Teploty se budou pohybovat mezi 16 až 20 stupni. Takže si užijeme pořádnou zimu. Nemusíte se ale bát, že by takové počasí bylo do konce měsíce. Teplo se k nám zase vrátí příští týden.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy