Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Výstraha meteorologů: Česko zapadá mokrým sněhem, řidiči se musí mít na pozoru

(Ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia
Výstraha
Tak to vypadá, že se nakonec sněhu opravdu dočkáme. A podle všeho to bude pořádná nadílka! Český hydrometeorologický ústav totiž vydal výstrahu, která platí od středy do čtvrtka. V těchto dnech by mělo Česko zasypat až deset centimetrů mokrého sněhu.

Meteorologové vydali výstrahu před hustým sněžením. "Místy může napadnout 5 až 10 cm mokrého sněhu za 12 h," uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha platí po dva dny.

Ve středu by mělo od rána sněžit především na Vysočině a v Jihočeském kraji. Chumelenice pak má zasáhnout i Středočeský, Královéhradecký, Pardubický, Jihomoravský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj. Do čtvrtka tak bude většinu Česka trápit mokrý sníh, který může znepříjemnit hlavně dopravu.

Může dojít k výpadkům proudu

"Očekávají se komplikace při chůzi, v dopravě, zásobování apod." varuje ČHMÚ. V případě mokrého sněhu pak často dochází ke škodám na stromech a lesním porostu, drátech elektrických vedení a k výpadkům v energetice.

"Při cestování se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Nezapomenout na zimní výbavu, při cestách do hor i sněhové řetězy, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku. Na horách dodržovat pokyny Horské služby," doporučují meteorologové.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy