V posledních pár dnech v Česku vydatně sněžilo, ale postupně chumelenice ustává. Nové centimetry sněhu ale ještě můžou napadnout. V některých krajích nadále platí výstraha před sněhovými jazyky a závějemi. Na silnicích komplikuje dopravu mrznoucí sníh. Meteorologové vydali výstrahu před víkendovými mrazy.

V pátek bude polojasno až oblačno, občas nám ještě zasněží. Teploty budou klesat hluboko pod nulu. Během dne se budou pohybovat mezi minus 5 až minus 9 stupni. V noci klesnou až na minus 15 stupňů.

V sobotu bude ještě mnohem větší kosa než v pátek. Bude polojasno, postupně bude přibývat oblačnosti a sněžit. Přes den teploty klesnou až k minus 7 stupňům. V noci nás čekají mrazy až kolem minus 20 stupňů. Takže většina z nás bude muset přitápět přímotopem.

V neděli se trochu oteplí. Bude polojasno až oblačno, občas nám nasněží. Během dne teploty vyšplhají až na nulu. V noci ale budou klesat pořád pod nulu. Bude až minus 12 stupňů. Od pondělí by se mělo konečně oteplovat a teploty by měly šplhat nahoru. Příští týden se budou pohybovat kolem nuly a bude sněžit!