Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Výstraha meteorologů: Česko bičují silné bouřky, hrozí i povodně

Zdroj: pixabay
Počasí
Až do úterní půlnoci platí v Česku výstraha před silnými bouřkami. Vydal ji Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že mohou padat kroupy a hrozí i povodně. Pro Královéhradecký kraj platí dokonce výstraha s vysokým stupněm nebezpečí.

Zabednit okna a venku se mít na pozoru. Tak by se měli zachovat obyvatelé Královehradeckého kraje, pro který vydal Český hydrometeorologický ústa (ČHMÚ) výstrahu před silnými bouřkami s přívalovými dešti. Vysoký stupeň nebezpečí platí pro okresy Broumov, Náchod, Nové Město nad Metují a Trutnov do pondělního večera.

Přívalový déšť může rozvodnit menší toky, hrozí i zaplavení sklepů nebo jiných přízemních prostorů. Nebezpečí hrozí i na silnicích, následkem nárazů větru mohou popadat větve stromů.

Až do úterní půlnoci pak platí výstraha ČHMÚ před silnými lokálními bouřkami pro Prahu, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj a Moravskoslezský kraj.

Bouřky mohou v Česku udeřit kromě úterý i ve všech následujících dnech až do konce týdne, teploty budou přesahovat 30 stupňů. Ochladit by se nemělo ani v příštím týdnu.

Související články

Další články