Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Výstava PIXAR – 30 let animace poprvé v České republice: Co vás čeká?

+ Dalších 20 fotografií
Pražské Výstaviště Holešovice hostí od 15. 2. velkolepou exhibici jednoho z nejznámějších animačních studií PIXAR. Výstavu si jistě užijí malí i velcí. Čeká na vás výběr toho nejlepšího z dílny studia Pixar.

Výstavu nazvanou Pixar – 30 let animace naleznete v prostorách Křižíkova pavilonu E v pražských Holešovicích. Návštěvníci budou mít možnost poznat historii i současnost věhlasného studia. Společnost Pixar umožní návštěvníkům nahlédnout pod pokličku nejlepším animátorům planety, odhalí vývoj tvorby populárních postav z filmů, představí jedinečné skici a postupy, díky kterým vznikl fenomén. Nadšenci, kteří na výstavu zavítají, uvidí, jak se tvoří animované filmy a co předchází tomu, než postava ožije. Expozice nabízí i kinosál zvaný „Artscape“, kde návštěvníci zhlédnou speciální film, v němž se na jednom plátně setkají nejznámější postavy z řad animáků. Velkým lákadlem je také speciální zařízení Zoetrop, které umožňuje nechat ožít modely postaviček přímo před zraky diváků. Tohle všechno už bylo odtajněno milionům fanoušků po celém světě a nyní mají tuhle jedinečnou příležitost Češi. Pixar – 30 let animace je oficiální putovní výstavou významného studia.

Společnost v roce 1995 uvedla na plátna kin snímek Toy Story, což bylo přelomové a díky filmu se kompletně přepsala historie animace. Všechno to začalo malou skupinkou nadšenců, ale třicet let vývoje a práce vytvořilo nejslavnější animační studio planety. Světoznámé studio vydalo řadu snímků, které se vepsaly do srdcí těm nejmenším, ale i dospělým divákům. Mezi nejpopulárnější snímky patří Příšerky s.r.o. (2001), Hledá se Nemo (2003), Úžasňákovi (2004), nebo Vzhůru do oblak (2009). Jedním z novějších filmů je pohádka Coco z roku 2017, která rozbrečí i toho největšího drsňáka.

Expozici Pixar – 30 let animace máte možnost navštívit do 26. května 2019 na Výstavišti Holešovice. Podívejte se do fotogalerie, co vás čeká!

Mohlo by vás zajímat

Další články