Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Vyšší trestná sazba při nouzovém stavu: Ženě hrozí 8 let za krádež oplatky a konzerv

Vyšší trestná sazba při nouzovém stavu: Ženě hrozí 8 let za krádež oplatky a konzerv
Zdroj: profimedia
+ Dalších 13 fotografií
Krádež se nevyplácí
Vláda varovala, že po dobu nouzového stavu budou v Česku platit vyšší tresty za krádeže. To pocítí na vlastní kůži žena, která v prodejně v Moravskoslezském kraji ukradla oplatku a dvě konzervy. Hrozí jí až osm let za mřížemi.

V České republice je kvůli nebezpečnému koronaviru vyhlášen nouzový stav Platí proto přísná pravidla a speciální opatření. Kvůli nouzovému stavu hrozí zlodějům neobvykle vysoká trestní sazba. Za krádež v hodnotě pár stovek si zloděj může ve vězení posedět až 8 let. Mezi prvními, kteří to pocítí, je sedmatřicetiletá žena z Moravskoslezského kraje.

Celou situaci kolem koronaviru sledujte online zde.

Ve Frýdku-Místku ukradla v páteční podvečer dvě oplatky a dvě konzervy, informoval Týdeník policie. Ukradené položky si ukryla pod oděv a prošla přes pokladní zónu bez placení.

Zboží ani nedosáhlo hodnoty 70 korun a ženě za to teď hrozí přísný trest. Kriminalisté ji obvinili z trestného činu krádeže, za což jí nyní hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let. V posledních třech letech už byla za uvedené jednání odsouzena. Kdyby neplatil nouzový stav, dostala by šest měsíců až tři léta.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy