Škole hrozí ztráta akreditace v důležitém oboru a po dnešku je ještě hůře. UJAK, vyhlášená to tramvajová škola (pokud vás nepřejede tramvaj, měli byste ji dostudovat), studovala Ivana Gottová, Zorka Hejdová, Iva Kubelková, Iveta Vítová, Pavlína Danková, Jiří Mádl, Karla Mráčková a pozor, dokonce i Michaela Štoudková, které přes budoucí očekávané protesty celé akademické obce titul magistry pravděpodobně zůstane.

Nejdříve to vypadalo, že pokud nedopadnou složitá právní vyjednávání s Ministerstvem školství, bude se zřejmě ústav podle ministra Marcela Chládka finančně podílet na dostudování svých studentů na jiných vysokých školách, což by pro některé studující z řad šoubyznysu mohlo představovat pořádný oříšek.

Teď je ale mnohem hůř. "Na jednoho vyučujícího tu připadá i šedesát vedených diplomových prací. Současný personální stav školy není zárukou kvalitního vzdělávání. Je nutné si uvědomit, že jde o obor, odkud mají vycházet noví učitelé. A ti mají dále vzdělávat mládež, aniž by sami disponovali kvalitním vzděláním,“ rozpovídala se pro Blesk šéfka Akreditační komise prof. Vladimíra Dvořáková a dodala, že je dost v šoku z výstupů, které vycházejí v médiích.

Školu, která dala krom Štoudkové skutečně diplom i Ivaně Gottové a v bulváru ji proslavilo podivné „studium“ Miss World Táni Kuchařové (27), tak nejenže zavřou úplně, ale studenti možná ani nebudou mít kde dostudovat.

A české ksichty z šoubyznysu budou mít po srandě, ale klid, vždycky je tu přeci první až třetí lékařská fakulta Univerzity Karlovy.