Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Vysněné narozeniny Jiřího Kajínka? S dvouhlavňovou pistolí na střelnici

Jiří Kajínek slaví narozeniny. Pistoli nedal z ruky
Zdroj: se souhlasem Jiřího Kajínka
+ Dalších 16 fotografií
Narozeniny

Nejznámější dvojnásobný nájemný vrah Česka Jiří Kajínek slaví v řadě již své páté narozeniny na svobodě. A to zcela tradičně ke své minulosti. Muž, který měl podle soudního rozsudku z 30. května 1993 nejméně 12 výstřely zastřelit podnikatele Štefana Jandu a jeho osobního strážce Juliána Pokoše, eXtra.cz přiznal, že nedal z ruky zbraň. Byl si totiž vyzkoušet nové střelivo. 

Nebýt prezidentské milosti, kterou mu Miloš Zeman udělil 23. května 2017, Jiří Kajínek by byl zcela určitě stále za mřížemi, kde si odpykával doživotní trest za dvojnásobnou nájemnou vraždu z počátku devadesátých let. Před necelými pěti lety se ale po téměř čtvrt století dostal na svobodu a dneska tak oslaví v řadě páté narozeniny, kdy se na okolní svět nedívá zpoza mříží. Jak bude vypadat oslava jeho narozenin a vzpomíná někdy na narozeniny strávené ve vězení? O tom se exkluzivně rozpovídal pro eXtra.cz.

Oslava na střelici

Jednašedesáté narozeniny slavím už několik dní. Například včera jsme byli na střelnici vyzkoušet nové zbraně. Mezi jinými i úplně nový derringer, což je dvouhlavňová pistole, kterou zná každý z westernů. Připomínám film Nespoutaný Django. Leonardo DiCaprio byl derringerem zastřelen. Dnes sehnat tuto zbraň není jednoduché. Navštívili jsme střelnici, kterou jsme ještě neznali. Je v Brně v Horních Heršpicích. Byli jsme maximálně spokojeni,” popsal nám Kajínek, který je sice stále v podmínce, a tak nemůže vlastnit zbraň, nic mu ale nebrání z nich střílet na střelnici, čímž se pravidelně chlubí na svém oficiálním instagramovém účtu.

Narozeniny ve vězení

Zatímco nyní se může pohybovat svobodně, dlouhá léta tomu tak nebylo. Jak slavil narozeniny za mřížemi? “Nestálo to za nic. Máte narozeniny a jen si uvědomíte, že jste strávili další rok zbytečně ve vězení. Neměl jsem lepší jídlo. Ve vězení nikdo neřeší, že máte narozeniny. Mně se ale nestalo, že bych na ty své někdy zapomněl. A to přestože jsem jich dvacet strávil na samotce. Zajímavé je, že mi mnoho lidí do vězení dárky k narozeninám posílalo, ale nebyly mi předány,” říká Kajínek s tím, že za mřížemi nikdy neměl ani narozeninový dort.

Ten nejlepší prý ale stejně pekla jeho maminka, když byl ještě dítě. “Na narozeniny maminka vždy upekla oslavenci úžasný dort. Většinou ořechový s máslovou náplní. Nechápu, jak dnes může někdo vyrábět dorty bez másla. Údajně by byly příliš drahé a málo trvanlivé. Po dortech naší maminky se jen zaprášilo, takže se nikdy zkazit nemohly. Bylo to krásné, příjemné, milé, láskyplné,” dodal Kajínek, který nám prozradil, jaký typ dárků, kromě výletu na střelnici, mu dělí největší radost.

Nejlepší dárek

“Radost mi udělá každý dárek, který je věnován s upřímností. Dárek pro mne nemusí mít nutně materiální podobu. Jde o to, abych v něm necítil nějaké postranní úmysly,” uzavřel Kajínek s dovětkem, že ačkoliv slaví narozeniny několik dní v řadě, nejde o žádné bujaré oslavy, protože bujaře neoslavuje nikdy nic.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy