Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Výsledky voleb do Evropského parlamentu jsou venku. Piráti jásají, ČSSD propadla, ANO nepřekvapilo

Zdroj: Pixabay.com
eurovolby
Česko už zná výsledky voleb do Evropského parlamentu. Hlasováním v posledních 21 z celkem 28 členských států Evropské unie dnes skončily čtyřdenní volby europoslanců. Oficiální výsledky voleb v Česku oznámil Český statistický úřad.

Eurovolby jsou u konce. Češi si zvolili 21 zástupců do Bruselu. Volební místnosti u nás se zavřely v sobotu ve 14 hodin, ve většině evropských zemí se volilo až v neděli, proto jsme si museli na výsledky počkat. Čelní představitelé parlamentních stran tedy už netrpělivě očekávali, jak volby dopadly.

"Nejhorší věc na Eurovolbách je čekání na výsledky," napsal na svém Facebooku poslanec za Piráty Mikuláš Ferjenčík, který oba dva volební dny věřil, že jeho strana získá co největší počet mandátů.

A jak to v Česku dopadlo? Podle oficiálních výsledků se do europarlamentu dostalo hnutí ANO (21,2 % - 6 mandátů), ODS (14, 5 % - 4 mandáty), Piráti (14 % - 3 mandáty), STAN+TOP 09 (11,7 % - 3 mandáty), SPD (9,1 % - 2 mandáty), KDU-ČSL (7,2 % - 2 mandáty) a KSČM (6,9 % - 1 mandát)

Podle dosavadních údajů Evropského parlamentu byla v Česku volební účast 28,72 %.

Související články

Další články