Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Výsledky vidíte ve filmech: Takhle vypadá průběh maskování herců v podivné postavy

Výsledky vidíte ve filmech: Takhle vypadá průběh maskování herců v podivné postavy
Zdroj: Facebook
+ Dalších 36 fotografií
galerie
Ve světě filmů existuje spousta věcí, které by se neměly zanedbat. Obzvláště pokud jde o fantasy žánr či horory, je velmi důležitý filmový makeup. V Hollywoodu si pro práci na důležitých projektech najímají jen ty nejlepší maskéry, kteří dokáží herce změnit k nepoznání. To, co dokáží, jste mohli vidět na výsledcích, nicméně viděli jste i postup jejich výtvorů?

Už dávno jsou pryč časy, kdy si rekvizitáři a maskéři museli během natáčení filmových hitů téměř urvat ruce. Ke spoustě efektů dnes již dopomáhají počítače, nicméně tu nejdůležitější práci odvádí lidé z masa a kostí. Díky nim se v kinech dočkáváme podívané, nad kterou občas i rozum zůstává stát.

Spousta diváků nestačila zírat, že pod maskou děsivého klauna Pennywise se skrývá herec Tim Curry a že ve filmu Zrůda hrála Charlize Theron, která si v něm nebyla ani trochu podobná. Pro filmaře je podstatné najmout především skvělé herce, s jejich vzhledem se totiž dá pracovat a maskéři dokáží skutečné divy.

Na průběh práce těch největších mistrů oboru se podívejte v galerii. Jak vznikaly postavy v American Horror Story, kdo se skrýval pod maskami hororových postav a jak se z atraktivních herců může naoko stát člověk pouštějící hrůzu? Uvidíte na snímcích z natáčení.

Jiří Strach o zákulisí natáčení Docenta: S Trojanem jsme si to užili, Ramba byla drsná i mimo plac, odhalil

Související články

Další články

Nejnovější kauzy