Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Výsledky velkého testu: Jak si tři kuřáci vedli při měsíčním testování přístroje glo?

Zdroj: British American Tabacco
test
Redaktorka Petra, student práv Matěj i make-up artistka Ivana chtěli zkusit něco nového, proto před měsícem začali testovat přístroj fungující na principu zahřívaného tabáku. Jak byli spokojeni, našli i nějaké nevýhody a zůstanou u téhle moderní alternativy kouření?

MATĚJ SENFT – copywritter a student práv

Matěj se do testování přihlásil, protože už nějakou dobu zkouší alternativy klasických cigaret a chtěl vědět, jak mezi nimi glo obstojí.

1. Testování glo máte za sebou, jak byste jedním slovem hodnotil zařízení pro zahřívání tabáku glo? Skvělé – velmi dobré – vyhovující – nevyhovující

Velmi dobré.

2. Jaká pozitiva byste na kouření glo vypíchl?

Bezpochyby to, že po použití nezůstává žádný zápach. Příjemné je i to, že například oproti jiným alternativám není potřeba zařízení dobíjet po každé spotřebované náplni. Dobré je i to, že jsem téměř nezaznamenal takové problémy, že by se třeba zařízení nedobilo a podobně. Navíc ochucené náplně Neo jsou chuťově dobré.

3. Je i něco, co vás zklamalo?

Intenzita náplně postupně slábne. Ke konci jejího trvání se tedy často stane, že v podstatě necítíte, že něco vdechujete. Na to by se asi výrobce měl zaměřit, protože se to pak podepisuje i na slabé chuti.

4. Jaký byl přechod z klasické cigarety na glo?

Jde o úplně jinou zkušenost než u klasických cigaret. Není to tak chuťově odlišné jako v případě e-cigaret a vaporizérů, ale pořád je to dost jiné. Na druhou stranu se na to dá poměrně dobře zvyknout. Řekl bych tak cca do týdne. Je asi lepší začít s ochucenými náplněmi. Osobně jsem si oblíbil mentolové, přitom jsem nikdy nebyl kuřákem mentolových cigaret.

5. Kombinoval jste glo s klasickými cigaretami? Jak jste se cítil?

Párkrát se to stalo. Klasické cigarety po glu chutnají jinak. Až bych řekl, že kuřákovi, který přešel na nové zařízení, připadají trpké a škrábou v krku. Je to ale asi věc názoru.

6. Splnil jste si cíle, které jste si stanovil přechodem na glo?

Za cíl jsem asi považoval nalezení nějaké cesty, jak se zbavit každodenního užívání klasických cigaret. Což se podařilo.

7. Zůstanete u zahřívaného tabáku, nebo se vrátíte ke klasickým cigaretám?

Asi nevylučuji, že si občas klasickou cigaretu dám, ale rozhodně neplánuji návrat k jejich pravidelnému užívání. Navíc mám v plánu vyzkoušet ještě alternativu lyft, která je také beztabáková, ale jen dodává nikotin.

IVANA MIKŠOVÁ – make-up artistka

Ivana se rozhodla pro zdravější alternativu kouření, protože její denní spotřeba cigaret byla opravdu velká.

1. Testování glo máte za sebou, jak byste jedním slovem hodnotila zařízení pro zahřívání tabáku glo? Skvělé – velmi dobré – vyhovující – nevyhovující

Velmi dobré.

2. Jaká pozitiva byste na kouření glo vypíchla?

Určitě je to několik příchutí cigaret, které nabízí, a také velkou výdrž baterie, která vydrží i silnému kuřákovi – jako jsem já – i celý den. Dalším bonusem bylo to, že mi nezapáchaly prsty.

3. Je i něco, co vás zklamalo?

Zklamala mě doba, za kterou je tabáková náplň vykouřena. Přišlo mi, že jsem si potáhla párkrát a přístroj už vibroval, že se blíží konec. Kamarádi, kteří vedle mě kouřili IQOS nebo klasické cigarety, kouřili déle.

4. Jaký byl přechod z klasické cigarety na glo?

Docela krušný, protože jsem byla, jak už jsem zmínila, vášnivá kuřačka a krabička denně u mě klidně padla. Nebudu zastírat, že ze začátku jsem měla na klasickou cigaretu obrovskou chuť. Ta ale naštěstí každým týdnem slábla.

5. Kombinovala jste glo s klasickými cigaretami?

Ne, řekla jsem si, když už, tak už, a celou dobu kouřila pouze glo.

6. Splnila jste si cíle, které jste si stanovila přechodem na glo?

Chtěla jsem úplně přestat kouřit klasické cigarety a zkusit, zda mě uspokojí i jejich moderní alternativy, což se podařilo.

7. Zůstanete u zahřívaného tabáku, nebo se vrátíte ke klasickým cigaretám?

Doufám, že už se ke klasickým cigaretám nikdy nevrátím.

PETRA JÁRKOVÁ – redaktorka

Petra se rozhodla glo vyzkoušet ze dvou důvodů. Chtěla si při práci zapálit doma nebo s přáteli v baru a jelikož je spíše příležitostný kuřák, nechtělo se jí kvůli tomu postávat venku.

1. Testování glo máte za sebou, jak byste jedním slovem hodnotila zařízení pro zahřívání tabáku glo? Skvělé – velmi dobré – vyhovující – nevyhovující

Vyhovující.

2. Jaká pozitiva byste na kouření glo vypíchla?

Je to pestrý výběr příchutí, dlouhá výdrž baterie, protože jakožto příležitostnému kuřákovi mi přístroj vydržel nabitý i několik dní, a v neposlední řadě fakt, že mě druhý den po pár skleničkách, kdy jsem se s množstvím vykouřených cigaret utrhla, nebolela hlava, ani mě neškrábalo v krku.

3. Je i něco, co vás zklamalo?

Tvar a velikost přístroje. V mých malých rukách vypadal jako pěst na oko a špatně se mi držel. Ocenila bych více podobu cigarety, jako má třeba IQOS. Také mi přišel velmi krátký čas vykouření jedné cigarety.

4. Jaký byl přechod z klasické cigarety na glo?

U mě úplně v pohodě, protože na klasických cigaretách nejsem závislá a v podstatě mi nedělá problém s nimi kdykoliv skončit.

5. Kombinovala jste glo s klasickými cigaretami? Jak jste se cítila?

V průběhu měsíce se to stalo asi dvakrát. Jednou mi na chatě došla baterie a neměla jsem s sebou nabíječku a podruhé to bylo na letním festivalu, protože jsem si glo zapomněla doma. Po prokouřené noci klasických cigaret jsem se ráda ke své vychytávce zase vrátila.

6. Splnila jste si cíle, které jste si stanovila přechodem na glo?

V podstatě ne, protože jsem ve finále přišla na to, že je lepší zajít si na občasnou cigaretu před klub a provětrat se než celý večer sedět na baru a kouřit jednu za druhou.

7. Zůstanete u zahřívaného tabáku, nebo se vrátíte ke klasickým cigaretám?

Myslím, že to budu kombinovat a bude záležet na prostředí, kde se právě budu nacházet.

Související články

Další články