Sjezd homeopatů, od kterého se samozřejmě okamžitě distancovala Asociace německých léčitelů, dopadl naprosto katastrofálně. V pátek v hotelu, který je ve městě Handeloh jižně od Hamburku, homeopati pravděpodobně přecenili své síly a požili látku, která je velmi podobná LSD a od minulého roku v Německu zakázaná, jelikož její účinky nejsou ještě příliš prozkoumané. Víme, že působí 8–12 hodin, stejně jako zmíněná LSD, společné mají i to, že působí halucinogenně a rozšiřují estetické vnímání. Jedná se o látku 2C-E známou také jako Aquarust. Požívá se formou šňupání, ale podle dostupných informací ji lze i jíst. Zda si ji lidé vzali vědomě, či o tom nevěděli, v současnou chvíli není jasné.

Každopádně výsledkem této sešlosti je na místě zasahujících 15 sanitek, vrtulník, 160 členů zdravotnického personálu a policisté. Homeopati totiž lozili po louce za hotelem, halucinovali, někteří trpěli křečemi a měli problémy s dýcháním. Pacientům bylo mezi 24 a 56 lety.

Torsten Passie, člen vládní komise pro narkotika, si myslí, že toto hromadné předávkování naznačuje, že hospitalizovaní nevěděli, že se jedná o drogu. „Předpokládám, že ti lidé nevěděli, co je to za látku, jaké má účinky a neznali s ní spojená rizika,“ uvedl.