Výsledek derby: Sparta - Slavia 3:3. Finále ovlivnilo video

Výsledek 3:3
Zdroj: SK Slavia Praha
Na letošních fotbalových derby bylo pěkně horko. Kromě toho, že vůbec nebylo jisté, zda zápas začne, jelikož domácí hřiště Sparty bylo pořádně zasněžené, to bylo drama i na hřišti. Sparta se v domácím prostředí asi cítila lépe, jelikož dala tři góly hned v první půli. Slavia stejně tak učinila v té druhé.

V první půli střílela do branky především domácí Sparta. V té druhé se to Slavia snažila vyrovnat, což se jí nakonec podařilo. O vyrovnaném výsledku rozhodla penalta, která byla na základě videa nařízena rozhodčím Královcem. Na 3:3 z penalty vyrovnal Škoda z hostující Slavie. Mezi ostatní gólmany zmíněného družstva patřil Deli a Stoch.

O dva góly za Spartu se zasloužil Stanciu. Bylo to skutečné drama. Stanciu jednou během zápasu trefil míč jen o zeď, ten se do brány dostal. Na čáře před ním Štetina uskakoval. Video ukázalo, že gól byl proti pravidlům a neplatil. Gól si následně dali sami slávisté, když si ho Souček skopl do brány. To ale také neplatilo a též na základě videa, protože Škoda zpětnou přihrávkou nabíjel Bořilovi a byl přitom v ofsajdu.

Přes vyrovnané skóre to na začátku vypadalo velmi dramatiky. Jakoby si družstva rozdělila každé jednu polovinu. Výsledek je ale jasný. Ještě že k nějakému došlo, když to chvíli vypadalo, že žádný zápas nebude.