Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Vyškolil Jurečku s rouškou a sklidil bouřlivý potlesk. Kdo je televizní hrdina Daniel Stach?

Zdroj: reprofoto Česká televize
+ Dalších 8 fotografií
koronavirus
Pravidelní diváci České televize ho už znají dlouho. Masy lidí ale Daniel Stach (31) zaujal až v posledních dnech v souvislosti se šířením koronaviru. Hlavní moderátor vědecké redakce vyškolil poslance a zastupitele Olomouckého kraje Mariana Jurečku (39, za KDU-ČSL) ohledně nošení roušek. Lidé jsou uneseni jeho mluveným projevem, profesionalitou a porcí znalostí.

Špičkový rétor, profesionál, znalec svého oboru i zosobnění objektivity. Diváci si nemohou vychválit Daniela Stacha z České televize Hlavní moderátor vědecké redakce je teď kvůli koronaviru na obrazovkách vidět mnohem častěji než obvykle.

"Je to borec! Když už mám poslouchat ty špatné zprávy, je dobře, že to říká on. A ještě lepší je, že do toho nedává zbytečnou paniku," napsala jedna z nových fanynek, kterých Stachovi v posledních dnech přibyl nespočet.

Jurečkův trapas

Zaujal především odzbrojujícím rozhovorem s Marianem Jurečkou, poslancem a zastupitelem Olomouckého kraje. Ten vyzýval k nošení roušek, na Stachovu otázku, zda si ji sám vezme na jednání, ale nebyl vůbec připravený. "No, udělám pro to maximum,“ snažil se Jurečka vyhnout podrobnější odpovědi. "Co to znamená?" nenechal se odbýt Stach.

„Podívám se do kombajnu, jestli mi nějaká nezbyla ze zrní, nebo mi manželka ráno ušije,“ řekl nakonec Jurečka, který si rádoby vtípkem vysloužil spíš výsměch než smích.

Od sportu ke koronaviru

Strachovi je jednatřicet, pochází z Českých Budějovic a v médiích není žádným nováčkem. Jeho cesta před kamery vedla přes sport, v dětství jezdil na kajaku a později se dostal k moderování sportovních akcí a závodů. Vystudoval mezinárodní obchod na Fakultě mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické a mediální komunikaci na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.

Do České televize přišel v roce 2010, začínal jako reportér pořadu Hyde Park Z terénu se pak dostal do studia, moderoval populární pořad Hyde Park Civilizace. Dva roky provázel také ranním Studiem 6 na ČT24, odkud se přesunul na svou stávající pozici. Stal se hlavním moderátorem vědecké redakce České televize a v posledních dnech je "hlavní tváří" zpravodajství o koronaviru.

Akademie věd Stacha ocenila medailí Vojtěcha Náprtska, a dokonce je po něm pojmenovaná planetka.

Související články

Další články