Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Vyskočili před plameny z 11. patra, ale zemřeli: Bohumínsky panelák zřejmě zapálil žhář

Vyskočili před plameny z 11. patra, ale zemřeli: Bohumínsky panelák zřejmě zapálil žhář
Zdroj: archiv David Škrobala
+ Další 4 fotografie
Tragédie
V Bohumíně na Karvinsku došlo v sobotu v podvečer ke strašlivé tragédii. V Nerudově ulici tam začal hořet panelák. Podle informací hasičů na místě zemřelo 11 lidí. Někteří lidé, ve snaze se zachránit, skočili z okna. Podle dostupných informací policie zadržela jednoho muže, který měl požár založit.

V sobotu v podvečer zachvátily panelák v Bohumíně v Moravskoslezském kraji ohromné plameny. Hořet začalo v 11. patře. Policie původně informovala o 10 obětech. Později hasiči upřesnili, že na místě zemřelo 11 lidí.

"Při požáru bytu v 11. podlaží zahynulo šest osob, tři děti a tři dospělí. Z bytu, který je nad ním, se pokoušelo pět osob zachránit skokem dolů. Všichni utrpěli zranění neslučitelná se životem," řekl pro Právo ředitel moravskoslezských hasičů Vladimír Vlček.

Panelák zapálil žhář

Podle dostupných informací byl panelák zapálen úmyslně. Svědkové tvrdí, že policie na místě zadržela jednoho muže. Podle Karin Šípkové, která v domě bydlí, měl muž, jehož odváděli v poutech, tvrdit, že požár založil. Informaci, že policie zatkla jednoho muže, potvrdil šéf krajských policistů Tomáš Kužel.

Reportér deníku Právo byl informován, že v rodině, kde požár vznikl, byly nepokoje. Následně měl někdo z obyvatel bytu rozlít benzín a zapálit byt.

Že za strašlivým požárem opravdu může stát žhář, nevyvrací ani hejtman Moravskoslezského kraje. "Chtěl bych vyjádřit soustrast všem pozůstalým, je to děsivé a ta děsivost je umocněná tím, že to vypadá, že to byl žhářský útok," řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Ministr vnitra Jan Hamáček promluvil v České televizi, kde řekl, že možný pachatel nebyl obyvatelem bytu, který začal hořet. "Vypadá to, že to byl někdo z nejbližšího okolí, pravděpodobně se jednalo o nějaké dlouhodobé sousedské spory. Momentálně je muž v režimu zadržení a bude vyslýchán," řekl ministr vnitra Jan Hamáček.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy