Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Vysílání, jak ho známe, končí: Víme, kdy přijdete o ČT, Novu nebo Primu v DVB-T

+ Další fotografie
novinka
Už na konci letošního listopadu začne vypínání sítí pro digitální televizní vysílání DVB-T, které nahradí nový standard DVB-T2. Na ten jako první přejdou Žižkovský vysílač a Cukrák, což pro obyvatele Prahy a blízkého okolí znamená, že přijdou o Českou televizi. Kanály Prima a Nova budou následovat v lednu příštího roku.

Přechod na nové sítě ve standardu DVB-T2 by měl být kompletně hotový do konce června 2020. Cukrák a Žižkovský vysílač ukončí vysílání České televize 27. dubna, další vysílače budou postupně následovat, a to nejen v síti ČT, ale i ve vysílací síti Českých Radiokomunikací a dalších operátorů, uvedla ČTK.

Novu, Primu a Barrandov zahrnuje síť ČRa, která vypínání zahájí 8. ledna roku 2020. Podle průzkumu Nielsen Admosphere ví o přechodu na DVB-T2 83 procent diváků, z nichž připraveno je ale pouhých 43 procent. Někteří lidé si proto budou muset pořídit přijímač, který tuto technologii podporuje.

Přechod z DVB-T na DVB-T2 vyjde domácnost nejméně na 550 Kč, což je cena nového set top boxu. Celý přechod na DVB-T2 pak vyjde na zhruba jednu miliardu korun. Přechod na DVB-T2 umožní lidem sledovat pořady v HD kvalitě. Platforma navíc umožní zpožděné přehrávání pořadů, přístup do archivů nebo propojení televize s internetem. Měla by se navíc zlepšit i kvalita signálu a rozsah pokrytí.

Mohlo by vás zajímat

Další články