Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Vysekaný Vinnetou rozdělil Čechy: Tohle není náčelník Apačů, ale frajírek z fitka!

+ Dalších 7 fotografií
Němci se rozhodli k odvážnému kroku. Natočili remake kultovních filmů o náčelníku Vinnetouovi a jeho pokrevním bratrovi Old Shatterhandovi. V Německu byl první díl přijat velmi dobře, ale co na to čeští diváci?

Kritici na západ od nás se rozplývali. Herci prý konečně ukázali pravé charaktery svých postav a jejich role nebyly černobílé. Nejlépe si prý vedl Wotan Milk Möhring (48) jako Old Shatterhand. Ukázal svou citlivou stránku a postavu lépe přiblížil divákům I když některé české fanoušky nepřesvědčil. Ti čekali rázného muže. "Neměl mít Old Shatterhand páru? Tohle je reklama na plicní tumor," stěžuje si jeden z nich.

Jiní si zase myslí, že náčelník Apačů byl zbytečně namakaný a k roli sixpack a bicepsy nepotřeboval. Albánec Nik Xhelilaj (32) jako Vinnetou nahradil legendárního Pierra Bruce (†86), což opravdu nebylo snadné. A konala se vlastně katastrofa, které se obávalo tolik skalních čtenářů Karla Maye? Podle českých fandů vlastně ne!

"Tak já jsem byl před tím velmi varován, proto jsem čekal katastrofu, ale ona se podle mě vůbec nekonala. Určitě tenhle nový Vinnetou působí realističtěji a možná i Karlu Mayovi věrněji než ta pohádka ze šedesátých let," říká jeden z diskutérů.

"Celkem dobrý, proti běžným koninám, co dává televize," píše další.

"Původní filmy jsem měla ráda, ale nová verze byla realističtější, s hlubšími charaktery, krásnou výpravou a indiáni vypadají jako indiáni."

Drtivá většina diváků se ale shoduje na jednom - knihy Karla Maye stejně tak původní verze filmů ze šedesátých let pro ně znamenají dětství, čtení pod peřinou, fandění indiánům, sbírání pohlednic a netrpělivé rozebírání děje filmu se spolužáky. Nová verze neurazí a vlastně není vůbec špatná, akorát jim nedokáže připomenout takové nostalgické momenty jako starší filmy s herci, kteří už odešli do věčných lovišť.

A co taková nová Nšo-či? Na tu se můžete podívat ZDE

Související články

Další články