Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Bohuš Matuš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Výročí republiky: Fantastická projekce na Národním muzeu, podívejte

+ Další fotografie
Dnes je to přesně sto let od vzniku samostatného československého státu. Protože je to událost mimořádného významu, koná se velká spousta akcí. Velkou událostí je znovuotevření historické budovy Národního muzea a následná fenomenální projekce. Až do konce roku 2018 je vstupné do historické budovy Národního muzea zdarma včetně doprovodných programů.

Historická budova Národního muzea bude po generální rekonstrukci, která trvala 42 měsíců, opět otevřena pro veřejnost. Počínaje nedělí 28. října 2018 budou mít návštěvníci možnost nahlédnout do zrekonstruovaného interiéru muzea a navštívit Česko-slovenskou / Slovensko-českou výstavu a výstavu 2 × 100.

Budova bude pro návštěvníky částečně otevřena 28. října 2018 od 10:00 hodin. Budova je národní kulturní památkou, a proto byl při její rekonstrukci kladen důraz na pečlivou památkovou podobu a restaurování do její podoby z roku 1891.

Díky investici hlavního města Prahy se zásadním způsobem změnilo a zrekonstruovalo i okolí historické budovy, které bude Národní muzeum též používat pro pořádání kulturních akcí a exteriérových výstav.

100. výročí od vzniku Československa je připravena výstava, která na více než 1000 m² mapuje nejen všechny klíčové okamžiky bouřlivého 20. století v Československu, ale i konkrétní osudy tehdejších obyčejných lidí a jejich životů. Vy se nyní můžete podívat na unikátní projekci na Národním muzeu.

Související články

Další články