Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Výročí konce války provázejí opatření kvůli koronaviru: Dorazil Zeman, Babiš a další

Výročí konce války provázejí opatření kvůli koronaviru: Dorazil Zeman, Babiš a další
Zdroj: profimedia.cz
výročí
K 75. výročí konce druhé světové války položil věnec u hrobu Neznámého vojína na pražském Vítkově prezident Miloš Zeman (75) a po něm individuálně přistupovali předsedové horní a dolní komory Parlamentu Miloš Vystrčil, Radek Vondráček (46) a premiér Andrej Babiš (65). Tentokrát výročí konce druhé světové války doprovázely opatření proti šíření koronaviru.

Počet přítomných lidí u pietního místa k výročí konce druhé světové války byl letos značně omezen a celou akci doprovázela opatření proti koronaviru. Jednotliví politici přicházeli tak, aby se nepotkali a dodrželi tak bezpečnou vzdálenost.

„Jsem přesvědčen o tom, že naši lidé, jak povstali, tak Prahu zachránili,“ řekl podle iDnes.cz premiér Andrej Babiš (65). „Je potřeba vědět o tom, co jsme prožili, aby se to neopakovalo. Měli bychom se podle toho chovat. Máme ve svých rukou, zda budeme žít ve svobodné a demokratické společnosti. Češi v květnových dnech povstali proti fašistům. Je to základním mementem a důležitou zprávou pro dnešní generace,“ dodal předseda Senátu Miloš Vystrčil

Uctít památku sovětských vojáků padlých za druhé světové války na pražských Olšanských hřbitovech se rozhodli čeští sympatizanti ruského motorkářského klubu Noční vlci.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy