Parker Schnabel doslova vyrostl se zlatou horečkou, na dosah od Haines na Aljašce. Co si dokáže vzpomenout, jeho dědeček John Shnabel vedl rodinný zlatý důl Big Nugget (Velký valoun). Parker se v podstatě začal učit obchodovat a obsluhovat těžké stroje od momentu, kdy dokázal dosáhnout na pedály. Už v 16 letech převzal vedení rodinného dolu Schnabelových a prokázal, že má kuráž vést tým dvojnásobně starých prošedivělých horníků a schopnost najít zlato.

Místo toho, aby šel v průběhu čtvrté řady na vysokou, použil všechny svoje úspory na vzdělání, aby mohl založit vlastní provoz. A našel na Klondiku úctyhodných 1029 uncí zlata už během své nováčkovské sezóny. Minulou sezónu se v soutěži s Toddem dokázal vyšplhat až na vrchol, když se mu podařilo vytáhnout ohromujících 3362 uncí zlata v hodnotě 3,7 milionu dolaru z kutiště Scribner.

Tento rok je zpět na cestě za zlatem ve Scribneru, ale poprvé ve své kariéře bude kutat bez podpory a rad svého dědečka Johna, který v březnu ve věku 96 let zemřel.

Tony Beets je díky své schopnosti najít zlato stejně jako kvůli svému ostrému jazyku na Klondiku legendou. Před tím, než přišel v roce 1984 do Dawson City, vydělával si dojením krav a pak stavěním ropovodu. Tony je podnikatel s ostrými lokty, který nyní provozuje obrovský zlatý důl poblíž Dawson City, s názvem Paradise Hill. Mimo sezónu žije s rodinou v Arizoně.

Poprvé se objevil v druhé řadě, kde poradil nováčkovi Toddu Hoffmanovi, že tajemství k úspěchu v těžbě zlata je vyvrtat testovací díry. Pak se znovu objevil ve čtvrté řadě, když pronajal Parkeru Schnabelovi pozemek a dělal mu mentora v Parkerově první zlatokopecké sezóně na Klondiku.

Tony po shromáždění 737 uncí zlata pomocí svého bagru rozjel svůj byznys na plné obrátky a ukázal tak sílu, se kterou se prostě musí počítat. Nejenže plánuje získat zlato pomocí jednoho bagru, ale rozhodl se koupit i další. V letošní sezóně bude muset žonglovat se svým podnikáním v dole tak, aby zůstal zajištěn hladký chod jak Paradise Hill, tak jeho stroje, zatímco sám bude převážet svůj nedávný kup, druhý obrovský bagr, který se nachází 150 mil dolů po řece Yukon. Zlatá horečka je už od 2. ledna zpět na obrazovkách Discovery Channel.