Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Vyprané ruské peníze? Tajemní Zemanovi sponzoři mají dluhy a vazby na Vratislava Mynáře!

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 14 fotografií
Prezident Miloš Zeman (73) má před rozhodujícím kolem prezidentské volby na krku další problém. Při debatě v České televizi uveřejnil seznam dárců, kteří přispěli na jeho předvolební kampaň. Jsou to ale zadlužení lidé, kteří mají obrovské finanční problémy. Kde na sponzorské dary vzali? Část veřejnosti si myslí, že jde o vyprané ruské peníze.

Miloš Zeman (73) si myslel, že má v kapse trumfové eso a při čtvrteční debatě v České televizi ukázal seznam sponzorů, kteří mu přispěli na kampaň. Jenže MF Dnes celý seznam podrobila analýze a na světlo vyplavaly šokující věci.

Miloš Zeman dlouho tvrdil, že žádnou kampaň nevede. Že ho podporuje jen Strana práv občanů a jeho přátelé. Ve čtvrtek ale seznam sponzorů odtajnil. Jak je možné, že si sponzoři mohli dovolit dary, když se topí v dluzích? Odkud ty peníze vzali?

„Jedním z největších dárců je, podle seznamu, který Zeman četl v živém vysílání, firma Contradiction. Darovala 885 tisíc. Firma provozuje zrekonstruovaný statek ve Starém Kolíně. Kde na dar Zemanovi vzala, ovšem není ani v nejmenším jasné. Z obchodního rejstříku totiž plyne, že podle nejaktuálnějších údajů za rok 2016 sama dlužila celkem 400 milionů korun,“ uvádí portál idnes.cz.

„Velmi štědrý byl k Zemanovi i šestadvacetiletý Marek Zurian se svou firmou Car Service Group, která má základní kapitál šest korun. Zemanovi Zurianova firma darovala 950 tisíc navzdory tomu, že v roce 2016 skončila 200 tisíc v mínusu, o rok dříve ve ztrátě padesát tisíc,“ píší redaktoři MF Dnes.

„Finanční zkrachovanci podpořili politického zkrachovance. To dává logiku. Nějak se přece ty ruské peníze vyprat musely,“ píše na svém Facebooku novinář Ivan Brezina.

Jako špatný Zemanův vtip pak působí skutečnost, že na kampaň mu přispěli lidé napojení na Vratislava Mynáře. Tedy člověka, který nemá bezpečnostní prověrku, ale dělá kancléře. Brněnský právník Richard Tomek dal na kampaň 800 tisíc korun. Téměř milion pak věnoval Jiří Jestřáb. Právě tito lidé pomáhali Vratislavu Mynářovi (50) při podezřelém nákupu jeho vily v pražských Strašnicích.

Tím seznam podivných dárců rozhodně nekončí. Novináři MF Dnes odvedli vynikající práci a z jejich analýzy se ježí chlupy na zátylku.

Související články

Další články