Americká moderátorka odvážně, až teatrálně vyjádřila své nesouhlasné stanovisko s ruskými politickými machinacemi na Ukrajině.

V přímém přenosu odešla z televizního vysílání stanice Russia Today, která je financovaná právě Ruskem a brání tudíž akce ruského prezidenta Vladimira Putina.

Liz Wahlová prohlásila, že tímto svým krokem protestuje proti aktuální politice Kremlu na Ukrajině a že z „etických a morálních“ důvodů nemůže dále pracovat pro tuto stanici.

Wahlová také divákům prozradila, že její prarodiče přijeli do USA v době revoluce v Maďarsku, kdy se snažili uniknout právě sovětským jednotkám. „Měla jsem velké štěstí, že jsem mohla vyrůstat v USA. A nyní vím, že nemohu být součástí stanice financované ruskou vládou, která ospravedlňuje Putinovy akce. Jsem hrdá na to, že jsem Američanka, a věřím, že je třeba šířit pravdu. Proto odcházím,“ řekl Wahlová.

Její krok ale většina novinářů a lidí z branže kritizovala s tím, že pokud má zaměstnanec nějaký problém, měl by to především sdělit ve své redakci a řešit to s nadřízenými, případně dát výpověď jako profesionál. Pokud ale dělá ze svého rozhodnutí veřejnou šaškárnu, je v tom především jen zájem upozornit na svou osobu.

My v tom kromě exhibicionismu vidíme i dost americké „propagandy“…