Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Výpověď sousedky Ivety Bartošové: S Pomejem byla šťastná, po příchodu Rychtáře měla modřiny

Výpověď sousedky Ivety Bartošové: S Pomejem byla šťastná, po příchodu Rychtáře měla modřiny
Zdroj: profimedia.cz / Martin Procházka
+ Dalších 11 fotografií
ROZHOVOR
Kdyby se legendární zpěvačka Iveta Bartošová (†48) před sedmi lety nerozhodla dobrovolně odejít z tohoto světa, oslavila by dnes 55. narozeniny. Trojnásobná zlatá Slavice si prošla za svůj život mnoha vzestupy a pády a nakonec tragicky ukončila svůj život pod koly vlaku. Na místě jejího skonu je dodnes pomníček, u kterého se i po letech zastavují lidé, aby uctili památku skvělé zpěvačky. Spousta lidí z Uhříněvsi vzpomíná na Bartošovou jenom v dobrém. V rozhovoru pro eXtra.cz jedna z místních paní, která znala zpěvačku osobně, zavzpomínala na její poslední chvíle před osudným dnem.

Iveta Bartošová byla hvězdou 80. a 90. let. Do povědomí diváků se dostala svým fenomenálním vítězstvím v anketě Zlatý slavík 1986, kdy prvenství po devíti letech vzala Haně Zagorové Zlatého slavíka pak obhájila ještě v letech 1990 a 1991.

Velký úspěch zaznamenala se svou velkou životní láskou Petrem Sepéšim, který zahynul - stejně jako později Iveta - pod koly vlaku. Následně zpívala ve skupině Balet, spolupracovala s Kroky Františka Janečka a orchestrem Ladislava Štaidla

Bartošová několikrát zvítězila v cenách TýTý, objevila se ve filmech jako Svatba upírů nebo Poslední výkřik. Natočila 17 desek a hrála v 8 muzikálech. Svůj život tragicky ukončila 29. dubna 2014 na kolejích.

Nejšťastnější byla s Pomejem, před smrtí mě děsila její smrtelná bledost

Redakci eXtra.cz se podařilo promluvit s jednou z místních žen, která Ivetu Bartošovou znala osobně. "Potkávala jsem je kdysi často společně s Jiřím Pomejem, on se i hodně věnoval Arturovi. Zlom nastal ve chvíli, kdy se k paní Bartošové nastěhoval Josef Rychtář. Když byla s Jiřím Pomejem, sama mi chodila přebírat poštu, ale když byla vdaná za Rychtáře, už to byl docela zázrak ji potkat," říká.

"Naposledy jsem ji potkala pár dní před tou tragédií. Chodila se svým ridgebackem kolem rybníka a nevypadala vůbec dobře. Byla bledá, řekla bych, že až smrtelně bledá," pokračuje.

Josef Rychtář nebyla dobrá volba, chytil ji a už Ivetu nepustil

"Dokud se do domu nenastěhoval Josef Rychtář, poštu si přebírala sama. Pak to za ni dělal on. Musím říct, že u jedné bitky Rychtáře a Macury jsem byla. Já si myslím, že ji Zdeněk Macura chtěl dostat ze spárů Rychtáře, ale dělal to dost nešťastným způsobem," vzpomíná na Ivetu Bartošovou paní K.

"Podle mě šla na ty koleje úmyslně. Vždy tvrdila, že měla jen jednu lásku, a tou byl Sepéši, který zahynul podobně. Josef Rychtář nebyl dobrý partner pro ni. Po její smrti uděl hrozný tyátr. Ten člověk se jí chytil a už ji nikdy nepustil. Občas i nějakou modřinu měla. Když mi chodila občas ještě otevřít dveře, měla černé brýle, a to dříve nemívala," dodává sousedka.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy