Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Výpověď Jakuba Doležala (19) v kauze zavražděné Petry (†15): Volali mi, abych šel na byt, že se stal průšvih

Jakub Doležal
Zdroj: Facebook

Devatenáctiletý Jakub Doležal čeká na svůj rozsudek na svobodě v Jihlavě. V kauze brutální vraždy patnáctileté Petry je obviněn z přečinu napomáhání, a přesto mu paradoxně hrozí největší nebezpečí. Jeho rodina i on sám mají strach z veřejného lynče, zatímco vrazi Michal Kisiov (20) a Tomáš Zavřel (20) jsou uchráněni zloby v klidu vazební cely.

Teď se Jakub rozhodl promluvit a poskytl rozhovor pro MF Dnes a server iDnes. Podle jeho výpovědi Petra odešla s Kisiovem do jeho bytu z diskotéky Ponorka kolem půlnoci. Následně Michal Kisiov zavolal Tomáše a Jakuba do bytu s tím, že se stal průšvih. "Na zemi byly šmouhy krve. Ležela tam nahá holka. V první okamžik jsem ani nepoznal, že to byla Petra, ležela obličejem k zemi," řekl Jakub v rozhovoru pro MF Dnes.

Hrůzná scéna ho rozhodila, udělalo se mu mdlo a schoval se za barový pult v bytě. Po chvíli ale za ním přišel Kisiov s nožem v ruce a donutil Jakuba pomoci odklidit tělo Petry. To hodili do kontejneru před domem. Tomáš Zavřel, druhý vrah, chodil podle slov Jakuba kontejner denně kontrolovat, dělal, že vynáší smetí.

Doležal v rozhovoru tvrdí, že kriminalistům zavolal sám vrah Michal Kisiov: "Vymyslel si, že na něj v tu noc, kdy se to stalo, zvonila v noci nějaká holka a žádala ho o cigaretu. Říkal jim, že podle hlasu to musela být určitě Petra."

Podle svého advokáta má Jakub Doležal šanci na mírný trest, pokud se opravdu prokáže, že jednal pod nátlakem. Jakubova rodina chce předat pozůstalým Petry omluvný dopis. Pohřeb dívky je naplánován v Jihlavě na středu 10. dubna od 10 hodin a bude veřejný. Oběma vrahům, zejména Michalu Kisiovi, hrozí i nadále až výjimečné tresty, u Michala se nejnižší sazba prozatím odhaduje na dvacet let, u Tomáše Zavřela na patnáct.

Související články

Další články