Rozvodové tahanice o dítě? To není nic hezkého. Když ale matka vymyslí, že by manžela nařkla ze sexuálního obtěžování potomka, je to skutečně odporné. A daleko nejhorší je, když se v tom ženy navzájem podporují na internetu.

Matky většinou u soudu neumí uznat, že otec má také právo na dítě. Ženy často uvažují v rovině, že muži zbylo jediné právo – posílat na dítě výživné. Když chce otec dítě vídat i po rozvodu, začnou se matky často chovat hystericky a vymýšlí řadu podpásovek.

Deník Právo upozornil na to, že na Facebooku dokonce vznikají skupiny, kde si Češky radí, jak toho svého dostat definitivně ze hry pomocí nechutného obvinění.

„Dalo by se říci, že v poslední době jsme takovými případy doslova zavaleni. Z povahy věci samozřejmě nelze brát žádné z obvinění na lehkou váhu, takže ke všem je potřeba přistupovat zodpovědně. Drtivá většina podobných udání se však následně ukáže jako nepravdivá, prošetřování jen zabírá kapacitu policii i státnímu zastupitelství. U mnoha případů je to skutečně jako přes kopírák. Ženy nejdou hned na policii, ale začnou obcházet nejrůznější neziskové organizace a tam to začnou probírat. Jejich pracovníci poté potvrdí, že sexuální zneužívání nelze potvrdit, ale ani vyloučit,“ uvedl pro deník Právo zdroj ze státního zastupitelství.

Pak už se rozeběhne soukolí, kterému umí čelit jen ti opravdu silní jedinci. Když vás bývalá partnerka obviní z pedofilního chování, tak je to společenské stigma, které se s vámi vleče i několik let. Přijdete o práci, přijdete o kamarády, na koníčky nemáte ani pomyšlení, psychická muka utápíte v alkoholu a rozpadne se vám celý život. Vše jen kvůli tomu, že proti vám stojí žena, která si myslí, že dítě je její majetek.

Když se pak po mnoha znaleckých přezkoumání zjistí, že muž vlastně nic neudělal, je drahocenný čas s dítětem ztracený. Často dojde k přetrhání základních vazeb mezi otcem a dítětem. Jak tomu čelit? „Matky musí být tvrději postihovány za křivé obvinění. Jinak to budou stále zkoušet a problému se nezbavíme,“ uvedl zdroj ze státního zastupitelství.