Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Vyplašený Sobotka předává moc Babišovi. Premiér neumí sám vyměnit ani ministry

Premiér Sobotka předává vládu Babišovi.
Zdroj: profimedia.cz
Bezmocný Bohuslav Sobotka je tak slabým premiérem, že není schopný sám rozhodnout o výměně ministrů. Ve všem poslouchá ministra financí Andreje Babiše, který se tak definitivně stává nejmocnějším mužem ve státě.

Premiér Bohuslav Sobotka je v bezvýchodné situaci. Mění ministry, které měnit nechce. A ty ministry, které by měnit chtěl, tak nemůže, protože patří k hnutí ANO. To je pro předsedu vlády hodně trapná situace.

Sobotka uvedl, že by rád vyměnil ministra dopravy Dana Ťoka. Jenže za ním stojí Babiš (62). A toho si Sobotka rozházet nechce, protože by se mu rozpadla celá vláda, přišly by předčasné volby a vyhrál by Babiš.

Tak si Sobotka nechal od Babiše poradit, že dobré bude vyměnit ministra pro lidská práva Dienstbiera a ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka.

U Dienstbiera se dá výměna pochopit. Je to slabý ministr, slabý politik a veřejnost ho vnímá negativně.

Ale výměna ministra zdravotnictví? Tam k tomu žádný důvod není, jen si to přeje Babiš. A to je špatně. Dostali jsme se do situace, kdy ministr financí je silnějším politikem než premiér. A to je špatně. Hořké plody za to bude sklízet hlavně ČSSD.

Související články

Další články