Vypjaté utkání plné šarvátek a kuriozit: Česko porazilo Švýcarsko 5:4

Tým kapitána Voráčka chce zlato.
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 38 fotografií
utkání se Švýcarskem
Čeští hokejisté vyzvali tým Švýcarska a bylo plné bitek a kuriózních branek. Šlo o poslední zápas v základní skupině. A šlo o hodně - bylo jasné, že lepší tým bude mít výhodnější postavení v rozhodujícím čtvrtfinálovém zápase. Čechům vstup do utkání moc nevyšel. Ve 3. minutě dostali první gól. Nakonec ale utkání zvládli v poměru 5:4.

"Jsou brusliví, šikovní a rychlí. Mají dobré beky, kteří jsou hodně pohybliví, gólmani jim chytají spolehlivě, takže mají mix všeho. Navíc mají sílu rozloženou do všech čtyř formací, v nichž se najdou rozdíloví hráči. Bude to dobrý test," tak švýcarské hokejisty před zápasem ohodnotil Robert Reichel. A měl pravdu. Švýcaři na začátku utkání ukázali, že právem patří mezi černé koně celého MS.

Ve třetí minutě první třetiny poslal Švýcary do vedení Frick. Na 1:1 po přihrávce Kováře srovnal Jakub Voráček První třetina tak skončila 1:1.

Na začátku druhé třetiny dal gól Dominik Simon. Jeho branku muselo potvrdit video. Simon byl při úniku na švýcarského gólmana podražen. Rozhodčí rozpažil, že o faul nešlo a hraje se dál. V tu chvíli se gól odrazil od brusle ležícího Simona a dokutálel se do branky. Rozhodčí po poradě gól uznali.

Další branku po elegantní přihrávce Voráčka přidal Frolík, vedli jsme 3:1 a zdálo se, že utkání budeme kontrolovat. Jenže pak se puk nešťastně odrazil od ruky Jaškina a Švýcaři snížili ze svého pohledu na 2:3. Po obrovské švýcarské chybě se ale prosadil Dominik Kubalík a vedli jsme 4:2.

Během třetí třetiny ale Švýcaři dokázali vyrovnat na 4:4. A do Košice se také nechtěli stěhovat, tak zkusili odvolat brankáře. Do prázdné branky pak dostali rozhodující pátý gól.

Utkání se vydařilo Frolíkovi a Vondráčkovi, kteří okupují první příčky turnaje v kanadském bodování.