Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Vypíchli mi oči a chtěli hodit zvířatům: Žena z Afghánistánu popsala krutou nadvládu Tálibánu

Třiatřicetiletá Khatera popsala zvěrstva, která zažila a zažívají nejen další ženy.
Zdroj: Ahona Sengupta/News18
+ Další 2 fotografie
zahraničí

"V očích Tálibánu nejsou ženy žijícími a dýchajícími lidskými bytostmi, ale pouhý kus masa, který je třeba mlátit," uvedla třicetiletá Khatera v rozhovoru pro News18, která byla minulý rok v afghánské provincii Ghazní napadena třemi muži, byly jí vyloupnuty oči, osmkrát postřelena a jen tak tak dokázala celé zvěrstvo a hrůzu přežít.

"Bojovníci nás nejprve mučí a poté za trest hodí psům. Krmí je našimi těly," popsala hrůzy, které páchají tálibánci na ženách, které pro ně nejsou lidskými bytostmi. Nyní žije třicetiletá Khatera se svým manželem a malou dcerou v indickém Dillí, o zvěrstvech se rozhodla otevřeně promluvit v rozhovoru pro News18.

Zvířata krmí našimi těly

Když byla ve druhém měsíci těhotenství, tak ji minulý rok v říjnu přepadli cestou z práce tři bojovníci Tálibánu. Prvně si zkontrolovali její totožnost, poté ji několikrát postřelili. Z přepadení si odnesla celkem osm střelných ran, ale také několik řezných jizev. Žena upadla do bezvědomí, a její utrpení stále nebylo u konce, tálibánští bojovníci jí ještě vypíchli oči a chtěli její tělo hodit psům.

"Bojovníci nás ženy nejprve mučí a poté za trest hodí psům. Krmí je našimi těly," svěřila se Khatera, která měla obrovské štěstí, že přežila. "Člověk musí žít v Afghánistánu pod nadvládou Tálibánu, aby si vůbec dokázal představit, jaké peklo prožívají tamní ženy, děti a menšiny," řekla s tím, že ženy mají zakázané chodit do školy, do nemocnice, ale také do práce.

"Pro svět je těžké si představit, co jsme vybudovali za posledních 20 let. Naše sny jsou teď pryč. Už je po všem. Ženy, které pracují s vládou nebo policií, jsou pronásledovány. Nezabíjejí jen ženy," uvedla Khatera, která nyní žije nový život v indickém Novém Dillí. "Měla jsem finanční prostředky. Toto štěstí ale nemají všichni. Ženy a ti, kteří se nepodvolí Tálibánu, umírají na ulicích," dodala i s informací, že za hrůzným přepadením, kdy jí byly vypíchnuty oči, možná stál její otec.


Související články

Další články