Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Vypadáte starší, než ve skutečnosti jste? Tohle je 6 důvodů, proč tomu tak je!

Kouření vás stojí život.
Zdroj: profimedia.cz
Je úplně jedno, jak se cítíte, jaký je váš biologický věk, ale při pohledu do zrcadla se občas leknete, jak moc se váš obličej mění. V 16 jsme si přáli vypadat na 18, ve 30 na 20, v 60 na 40 a pak už jen doufáme, že nás nebude chtít každý člověk v tramvaji pustit sednout.

Pokud se i vy občas při pohledu do zrcadla neubráníte dojmu, že je poslední dobou něco špatně, měli byste začít pracovat na tom, aby se to nezhoršovalo.

Dejte si pozor na těchto 6 věcí, díky kterým zbytečně stárneme.

1. Příliš tepla

Teplo vysává ze vzduchu i naší kůže přirozenou vlhkost. Tím, že budete pracovat nebo usínat v horku, nakonec skončíte jako křížala. Napravit to můžete i zvlhčovačem vzduchu – optimální stav v bytě je 40 až 60 procent vlhkosti.

2. Spíte s obličejem zabořeným do polštáře

Čím jsme starší, tím více naše pleť ztrácí na pružnosti. Stává se proto, že otlaky od polštáře nám na obličeji vydrží až do oběda a postupně se do naší tváře zakousnou natrvalo. Spěte proto raději na zádech!

3. Zanedbáváte opalovací krémy

První a nejhorší příčinnou stárnutí pleti je její každodenní vystavování slunci a nadměrné opalování. Uvědomte si, že škodlivé UV paprsky k vám dopadají i ve dnech, kdy je pod mrakem nebo prší. Opalovací krém by měl být proto každodenním základem.

4. Kašlete na oční krém

Kůže kolem očí je mnohem tenčí než na zbytku obličeje. Pokud si ji mažete tužšími krémy jako celý obličej, taháte za ni, natahujete ji a ona se zcela obyčejně vytahá do vrásek. Speciální oční krémy jsou vyvinuté tak, aby se snadněji nanášely i vstřebávaly. Nejefektivnější krémy obsahují retin A, formu vitaminu A.

5. Příliš sladíte

Cukr se neodráží jen v kilech navíc, ale i v nadbytečných vráskách. Molekuly cukru se váží na proteinová vlákna v našich buňkách a vinou tohoto procesu zvaného glykace ztrácíme mladistvý vzhled, pleť matní, kruhy pod očima se prohlubují, otékáme a prohlubují se nám vrásky. To nechceme!

6. Málo spíte

Spánek je základ nejen našeho výkonu v práci, naší nálady, našeho zdravotního stavu, ale v neposlední řadě i našeho mladistvého vzhledu. Doktor Casciari, zakladatel spánkové laboratoře v St. Joseph’s Hospital, říká, že si krátkým spánkem zkracujeme život. Optimálních je sedm hodin. Nezapomínejme na to.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy