Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Vypadá na 4, přitom je jí 19: Dívka jako jediná na světě trpí vzácnou poruchou

Dannia Shabbir vypadá na 4, přitom jí bude 20
Zdroj: Profimedia
Zajímavosti
Dannia Shabbir je jediným člověkem na světě, co trpí vzácnou genetickou poruchou zvanou chromozomová translokace. Sice vypadá jako malá čtyřletá holčička, ale ve skutečnosti jí je už 19 let. Dvacetiny dokonce oslaví už za měsíc. Informace přinesl web The Mirror. 

Na světě byli zatím zaznamenáni pouze tři chlapci, co také trpí chromozomovou translokací. Dannia Shabbir je tedy jediná dívka. Odlišnosti si doktoři všimli už brzy po narození. Všechny důležité aspekty těla, ať se jedná o hladinu cukru, nebo tělesnou teplotu, měla hodně nízké, byla menší než běžná novorozeňata a "vypadala divně".

Vzácná genetická porucha

Lékaři u ní diagnostikovali velice vzácnou genetickou poruchu, při které dojde k výměně odlomených částí dvou chromozomů. O jejím handicapu pravidelně informuje její matka Aleisha, která chce nemoc dostat do povědomí lidí. Často se totiž v okolí setkává s nepochopením.

"Genetikové řekli, že byly zaznamenány čtyři takové případy na celém světě, všichni to byli chlapci, ona je první dívkou. Chlapci nepřežili a oni nevěděli a stále nevědí, co s Danniou bude dál," řekla matka webu The Mirror.

Devatenáctiletá Dannia váží pouhých 17 kilogramů. A i přesto, že nemůže chodit ani mluvit, je prý šťastná. "Bůh ji stvořil tak, že je pořád veselá a má radši lidi než hračky," usmívá se Aleisha.


Maminka to s dcerou nemá lehké

V životě to nemá vůbec jednoduché. I když mají vozík v podobě kočárku a dcera může cestovat, tak okolí si hodně všímá. Většinou schytávají samé nadávky. Jednou byly dokonce vyhoštěni z letadla. "Letěly jsme do Maroka a vyhodily nás kvůli tomu, že je velká na to, aby seděla na klíně, ale příliš malá, aby měla sedadlo. Bylo to hrozné a ponižující," řekla Mirroru Aleisha. A co má Dannia vůbec nejradši? Plavání v bazénu, nejlépe v Dubaji.

Na maminku s holčičkou, o kterých informoval i Daily Motion, se můžete podívat v galerii.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy