Osud Helen Gillespie (30) je plný paradoxů. Dívka chtěla vypadat co nejdéle mladě, a tak si už v deseti naordinovala dietu! Teď ve svých třiceti letech váží pouhých 38 kilogramů a má tělo jako stařena.

„Dlouho jsem se cítila, že vypadám jako dítě, ale teď jsem jako stařena,“ postěžovala si Helen deníku Daily Mail. Protože začala s hubnutím jako velmi mladá, přestalo se její tělo vyvíjet. V patnácti letech vážila jen 28,5 kilogramů a lékaři jí nedávali velkou šanci na přežití. I když se její stav trochu zlepšil a ve dvaceti letech se Gillespie dostala na váhu 57 kilogramů, anorexií trpí dál. Její momentální váha je 38 kilo, ale její tělo zhuntované dietami trápí problémy, které jsou běžné u starých lidí. Nikdy se u ní nevyvinula prsa, rozpadají se jí kosti a tvoří se jí křečové žíly.

Helen si myslela, že za její nemoc mohou rodiče, kteří z ní chtěli mít nadějnou muzikantku a tanečnici, a ona se bála, že jejich požadavky nedokáže splnit. Teď už ví, že to byla ona sama, kdo ji nutil být stále lepší a lepší. „Váha byla něco, co jsem dokázala kontrolovat, a hubnutí se zdálo jako talent, který ostatní holky obdivovaly,“ řekla Gillespie.

Mladá Skotka však zůstala sama, neměla nikdy přítele a přátelé se od ní odvrátili. Teď žije u rodičů, jí minimum potravy a její kalorický příjem je denně pouze 750 kalorií. Jednou by se chtěla vdát a mít děti. Ale sama ví, že už nikdy nebude normální.