Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Vynikající herec Július Satinský by slavil 77 let: Bavil nás s ním svět, on sám ale v životě velmi trpěl

Skvělý komik Július Satinský by dnes sfoukl 77 svíček.
+ Další 3 fotografie
Nezapomenutelný slovenský herec a komik Július Satinský, který by dnes oslavil sedmasedmdesáté narozeniny, byl bavičem na plný úvazek. Ačkoliv kolem sebe rozdával dennodenně radost, sám v sobě nesl velké bolesti, které před světem mistrně ukrýval.

Zábavného Júlia Satinského mají diváci asi nejvíce spojeného s jeho rolí doktora Alberta Horáka, kterou ztvárnil v úspěšné komedii S tebou mě baví svět. Slovenský rodák začínal po studiích jako dramaturg v Československé televizi Bratislava a posléze začal společně s Milanem Lasicou vystupovat s vlastními programy jak v Tatra revue, tak v Divadelním studiu. Jejich humor si lidé hned oblíbili a popularitu si získala mnohá jejich vystoupení.

Kromě toho si Satinský získal diváky i svými hereckými výkony ve filmech Tři veteráni, Vesničko má středisková, v komediálním dramatu Kruté radosti či v seriálu režiséra Vorlíčka Křeček v noční košili.

Úspěchy na pracovním poli ale vyvažovalo neštěstí na poli soukromého života. Herec prožil dvacet let se svou první ženou, baletkou Olgou Lajdovou. Ta ale tragicky zahynula v Karibském moři a Július se s jejím odchodem nikdy nevyrovnal. V roce 1985 se oženil s lékařkou Vierou, se kterou měl dvě děti – dceru Lucii a syna Jána. Další dceru, která se narodila jen několik měsíců po jejich svatbě, před světem i druhou ženou tajil a o její existenci se všichni dozvěděli až po jeho smrti, kterou zapříčinila rakovina tlustého střeva. Nemoci, která mu způsobovala velké bolesti, herec podlehl 29. prosince 2002 ve věku 61 let.

Mohlo by vás zajímat

Další články